YGS'ye 11. Sınıfta Çalışmaya Başlamak

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar ticaret meslek okulu 3. sınıf öğrencisiyim. İleride yabancı dil öğretmeni olmak istiyorum. Haftada 15 saat muhasebe gördüğümüz için YGS'ye bu seneden başlamak istiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Hangi soru bankasını, nasıl ve ne şekilde çalışmalıyım?

Hiç vakit kaybetmeden başlamalısın ben lise hayatıma kadar çok başarılı bir öğrenciydim çok iyi bir liseye yerleştim ama dersleri o kadar boşladım ki hani oturup ders dinlediğim not aldığım gün olmamıştır lise hayatım boyunca, hiç bir konuyu bilmiyorum ve şuan 12. sınıfım aklım başıma geldi ama geç oldu toparlamak için çok fazla uğraşmam gerekiyor.
Öncelikle internetten çalışman gereken konuları araştırmanı ve bir liste yapmanı tavsiye ederim, bir konuyu çalışıp tamamen bitirdikten 1 hafta sonra 15-20 dakika tekrar yaparsan kalıcı olur unutmazsın bir daha. Hangi konuları çalışman gerektiğine hangi konularının eksik hangilerinin tam olduğuna hakim olursan emin ol çok iyi bir puan alırsın okuduğun lisenin hiç bir önemi yok olay senin içindeki çalışma istediğinde ve çalışma düzeninde bitiyor.

Öncelikli olarak bu dusunce sahibi olman cok guzel.Ben anadolu lisesi son sinif ogrencisiyim meslek lisesi olaylarini pek bilmiyorum fakat bildigim tek bir sey var ayni sinava girecegimiz Sistem senin girecegin sene degisecek fakat oyle ahim sahim bir sey olmayacak sadece adi degisecek. Bence bu sene yavastan baslamak zorundasin acele etmeden telas yapmadan . Ders calismak kolaydir onemli olan DUZENLİ ders calismaktir. Buna baslamak zordur ama devam ettirmek cok kolaydir baslamaya gore. Oncelikle okulunu ve YGS yi beraber goturmek zorundasin. Okulundaki gorecegin konu,ders veya stajlarina -neyse onlar bilmiyorum kendin daha iyi bilirsin- YGS kadar onem vermeyi unutma. Calisma yonteminde tavsiyem; ilk olarak konulari listelemen ve her gun yaptigin ve yapmadigin seyleri bir gunluk gibi not alman bu yapacaklarin seni motive edecek eksiklerini gosterecek. Dusunsene -sadece varsayim yapiyorum- hic ders calisan soru cozen biri degilsin ve programina basladin sonra gunlugune baktin ve dun matematik dersinden 100 soru cozdugunu gordun vay canina bunu ben mi yaptim dedirtmez mi seni motive eder yani demek istedigim.
Nasil bir program yapacagin ise tamamen seninle alakali senin yapin senin bunyenle alakali. Bunu bilmiyorsan programa basladiktan sonra zamanla ogrenirsin kendini veya daha hizli kendini ogrenmek istiyorsan okulundaki rehber ogretmeninle konusmani tavsiye ederim tabi eger varsa. Bu yapacaklarin seni ileriye tasiyacak emin ol. Gun gelicek o kadar bıkacaksin ki herseyden vazgececeksin. Ama iste seni digerlerinden ayiran da bu olmali YILMAMALISIN! İsin en onemli kısmı bu. Kendine inanmalisin. Ben senin yanindayim boyle kardeslerime yol gostermeye her zaman hazirim. Hicbir sey icin gec degil!

Bende 11. Sınıftayım YGS ye şimdiden çalışmada fayda var. Yayın olarak kendin bir gidip bak oku biraz hangisi sana uygun bilemeyiz ben fem güvender ve esen kullaniyorum.

Bende 11. sınıf a.t.l bilişim okuyorum. Yazın ygs matematik başladım, şimdi lys matematikteyim. Sıra olarak Matematik, fizik, kimya olarak gitmeni tavsiye ederim. Matematik konu anlatımlarını ve geometriyi şenol hoca ile öğren kitap alma, soru bankası olarak güvender, fem alırsın. Fizikte Mustafa tekinay konu anlatımlarını dinleyip yine aynı şekilde soru bankasıyla devam edeceksin. Hedefin ne ona göre derslerine göre bir şey söyleyeyim.

Bende 11. sınıf a.t.l bilişim okuyorum. Yazın ygs matematik başladım, şimdi lys matematikteyim. Sıra olarak Matematik, fizik, kimya olarak gitmeni tavsiye ederim. Matematik konu anlatımlarını ve geometriyi şenol hoca ile öğren kitap alma, soru bankası olarak güvender, fem alırsın. Fizikte Mustafa tekinay konu anlatımlarını dinleyip yine aynı şekilde soru bankasıyla devam edeceksin. Hedefin ne ona göre derslerine göre bir şey söyleyeyim.
Şenol hoca çok temel anlatıyor sade video yetmez bir konu anlatımılı kitap şart ve dersleri iyi dinlemek lazım.

Arkadaşlar ben YGS'den barajı geçsem LYS 5 İngilizce'ye girip ondan yüksek puan olsam sorun olur mu?

Arkadaşlar ben YGS'den barajı geçsem LYS 5 İngilizce'ye girip ondan yüksek puan olsam sorun olur mu?
İstediğin üniversite sıralama bazında kaçla alıyor ona bak. Ama bu şekilde yaparak istediğin yere giremeyebilirsin. YGS'de barajı geçmek o kadar kolay bir şey ki aslında hedefin sadece geçmek olmamalı bana göre. Bakma sen %65-70'in 180 puan barajını geçtiğine. Onlara bakarak zor gözükmesin gözüne. YGS'de derece yapmak zordur ama barajı geçmek de bir o kadar kolaydır. Tabii LYS'ye daha çok vakit ayırman gerekiyor o ayrı.

Şenol hoca çok temel anlatıyor sade video yetmez bir konu anlatımılı kitap şart ve dersleri iyi dinlemek lazım.
Temelin biraz üstü anlatıyor :) Zaten matematik gibi bir derste web destekli ürün aldığınız zaman soru şekillerini yayıncının sitesinden videolarla öğreniyorsunuz. Ama arkadaş dil sınavına girecekmiş.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı