Çözüldü YHA blogları kapansın mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkaninkosesi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Merhabalar bugün sizlere "YHA" blog girdileri hakkında yakınacağım. Bundan uzun zaman önce de bunu dile getirdim fakat o sıra da başka bir konu altında aynı mesele geçtiği için kapatıldı.

Evet, son zamanlarda technopat forumunda "Konu Dışı" bölümünde çok gereksiz konular türemeye başladı. Bunların türemesinin bir nedeni de çoğu kullanıcının beğeni ve mesaj sayısı kazanması. Yıllardır bu foruma hizmet eden kullanıcıların mesaj/beğeni sayısına birkaç ayda ulaşan kullanıcılar bile türemekte. Forumda cevaplanmayan sorular var iken "Konu dışı" konular sorunların önüne geçiyor. Bunun bir limitlenmesi, denetlenmesi gerekmektedir diye düşünüyorum.
Tabii her konu dışı konuya karşı değilim. Gerçekten faydalı konu dışı konular da mevcut.
Ek olarak YHA hakkında konuşacağım %5'i bile komik değil. Gerçekten Blog'un kelime anlamını bilip blog yazan kullanıcılara haksızlıktır. Forumun kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum. Bu benim sanırım ilk "konu dışı" konularımdan.

1597863780360.png

Moderatörler "YHA" blog girdilerinin kapatmayı düşünüyordu fakat şu anda halen saçma sapan YHA blogları var. Bir şey güldürmüyorsa güldürmüyordur. Kurallar belirlenmeye çalışılsa da konsepti komik değil bir kere. Bunu eleştirmek için de @Kaspersky Kullanıcısı kullanıcının dediği mantıksız yazı gibi YHA yazmamıza gerek yok. O işten etkilensek yeterli.

1597863141687.png

YHA başlıklarını incelerseniz bir çok kullanıcının da hoşuna gitmiyor. Neredeyse en son YHA girdilerinin hepsinin kullanıcı değerlendirmesi bir yıldız ile iki yıldız arasında bir değerde.

Evet saygıdeğer moderatörlerim ve siz değerli kullanıcılar, YHA blog girdilerinin kapatıp yerine daha kaliteli blog girdileri okuyalım diyorum. Benim düşüncem bir an önce kapatılmasından yana, sizin fikriniz nedir?

Çözüm
Ben de Mizah ve Eğlence bölümünün kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden YHA blogunu topluluk blogu olmaktan çıkardım. YHA yazarları artık Mizah ve Eğlence bölümünü kullanmalıdır.
Artı -1 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı