Yılbaşı büyük ikramiye size çıksaydı ne yapardınız?

Güzel mantığınız varmış efendim.
Daha cebindeki 1000TL'yi tutamayan adam 1 Milyon'u nasıl tutsun? Mantığı ile ilerlersem en mantıklısı bu oluyor. Tabii bence harcamak isterim çarçur etmek isterim ama ya sonrası? Cebindeki para eminim ki su gibi akacaktır kendime gideyim yatlar katlar alayım bilmem neler alayım derken. Paran bitince ne yapacaksın?

Tüm paramı bankaya yatırırdım. Oradan faiz alıp tekrardan paramın üstüne para katardım. Para biriktirmeye devam ederdim harcamazdım normal hayatıma devam ederdim. Yatırım hakkında araştırma yapardım. Garanti güvenilir bir iş bulduğumda ise oraya yatırım yapardım tecrübelerim ile birlikte. Milyoner olup sonrasında sokakta yaşamak zorunda kalan insanları görmüşsünüzdür bunların en büyük sebebi sonradan görme. Ben öyle biri olmazdım.
Benzer düşünceye sahibim bankalara 15-20k kredi vermeleri için az uğraşmadım. Şimdi onlar bana kaç faizle para vereceklerini düşünsünler :)

Benzer düşünceye sahibim bankalara 15-20k kredi vermeleri için az uğraşmadım. Şimdi onlar bana kaç faizle para vereceklerini düşünsünler :)
Yine de bankanın o kadar paraya vereceği faiz çok fazla değil yatırım yaparak çok daha fazla kazanmak mümkün. Bunun içinde bilgi sahibi olmak gerekiyor eğitime harcarsam o parayı ciddi miktarlarda paralar kazanabilirim.

İkramiye ne kadar bilmiyorum ama Almanyadan lüks bir tane şahsıma ev alırdım, Türkiye'den lüks bir yerden ev alırdım alabildiğim kadar sonra hepsini kiraya verirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı