Yılbaşında nerede tatil yapacaksınız?

İspanyol yemeklerini pek beğenmemiştim. İtalya’daki pizza kültürü bile yeterli. Acaba tüm şehri gezmek için kaç gün gerekir? Madrid’de bir müzeye girince 5 saat harcamıştım ve sonunda pes edip başka bir sefere bırakmıştım. 😅

Rahat rahat gezeyim, müzelerde süre derdim olmasın dersen 7-8 gün derim ben. 3-4 gün çok sıkışık olur.

• Evde cips + çerez + bira.
  • Evde, dışarıdan söylenmiş güzel bir fast food + bira.
  • Evde cips + çerez + vodka/cin ve vişne/elma suyu.

• %20-25 ihtimal, arkadaşlarım da maddi ve manevi uygun olursa bir bara gidebiliriz belki.

Hocam ben Zeytinburnu'na gideceğim Esenyurt'tan, ne kadar açılamasam da dedem ile kutlayacağım 😀

12100F'e RX 6600XT takıp oyunda olurum, sistemin son 1-2 ayı olur. Ya da kafede olurum tek başıma arabayla takılırım. Arkadaş çevremin beş para etmez olduğunu biliyorum, o yüzden zaten tek tabanca halimle devam edeceğim. Abimin de dışarı çıkacağını düşünmüyorum. Şahsen benim Megane arkadaşlarımdan değerli.

Dün ismini vermeyeceğim staj yerimde aldığını herşeyde vergi %1 veya yok. Ankara rulosu dedikleri tatlıdan 3 tane geliyor, pastanedeki adama bana ayırır mısın komutanlar görmesin dedim. Tamam ayırırım dedi, yemek yedim bir yere gidip geri o pastaneye gittim.

Kartım ön ödemeli olduğundan para bitmiş ama nakit var cüzdanımda. Yanımdaki arkadaşa dedim bana al kanka ben sana nakit veriyim bozuk yoksa bozdururum birilerinden diye, çocuk bana karttaki para bana lazım kanka dedi.

40 liralık pasta parası arkadaşa lazımmış, 40 lira. Oraya gittik zaten pasta da kalmamış 10 DK geçiktim diye öbür eleman satmış birisine. Ben kinci bir insan değilim o yüzden sakin kalmaya çalışıyorum da olmuyor gibi. Ben bunlarla yılbaşında dışarıya mı çıkayım?

12100F'e RX 6600XT takıp oyunda olurum, sistemin son 1-2 ayı olur. Ya da kafede olurum tek başıma arabayla takılırım. Arkadaş çevremin beş para etmez olduğunu biliyorum, o yüzden zaten tek tabanca halimle devam edeceğim. Abimin de dışarı çıkacağını düşünmüyorum. Şahsen benim Megane arkadaşlarımdan değerli.

Dün ismini vermeyeceğim staj yerimde aldığını herşeyde vergi %1 veya yok. Ankara rulosu dedikleri tatlıdan 3 tane geliyor, pastanedeki adama bana ayırır mısın komutanlar görmesin dedim. Tamam ayırırım dedi, yemek yedim bir yere gidip geri o pastaneye gittim.

Kartım ön ödemeli olduğundan para bitmiş ama nakit var cüzdanımda. Yanımdaki arkadaşa dedim bana al kanka ben sana nakit veriyim bozuk yoksa bozdururum birilerinden diye, çocuk bana karttaki para bana lazım kanka dedi.

40 liralık pasta parası arkadaşa lazımmış, 40 lira. Oraya gittik zaten pasta da kalmamış 10 DK geçiktim diye öbür eleman satmış birisine. Ben kinci bir insan değilim o yüzden sakin kalmaya çalışıyorum da olmuyor gibi. Ben bunlarla yılbaşında dışarıya mı çıkayım?
Geçmiş olsun hocam, arkadaş ortamınız biraz, nasıl denir bilmiyorum. Arkadaş haini veya cimri denilebilir.

Vay be insanlar tatile gidebiliyor ve "nereye gitsem" gibi dertlere de sahipler.

Merhaba,

Yılbaşı yaklaşıyor. Yılbaşında nereye gitmeyi düşünüyorsunuz? Noel tatilinde Paris, roma, Viyana ve Stockholm arasında kaldım. Hepsine sırayla gitmeye karar verirsem bile son gün için yine bir seçim yapmam gerekiyor. Şu an için Paris ve roma en iyi seçenek gibi duruyor. Biletler erken alınırsa 20-50 euro aralığında bulunabiliyor. 😅

O ses Türkiye yılbaşı özel programı izleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı