Yıldırım düştükten sonra modem hat değerlerim düştü

lazoflu

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Geçen hafta çok yakınıma yıldırım düştü, çok zarar görmesekte bir iki tane ampul yandı.
Ama modemlerin en büyük sıkıntısı ise yıldırım düşmeleri diye biliyorum.
Benim modemde bundan nasibini aldı, adaptörü yandı, yeni adaptör uydurdum ama bu sefer hat değerleri düşük çıktı.
İlk anda altyapıda arıza çıktı sandım, yedek modemimi taktığımda değerlerim ve hızım normalin bile üzerinde olduğunu fark ettim, ama yedek modem anlamadığım nedenden dolayı 30-40 dakikada bir bazen kopma yapıyor bazen kendi kendine reset atıyor.
Ana modemimde böyle bir sıkıntı yok, hatta resimde görüldüğü üzere sınırde bağlanmasına rağmen.
Ama onda hat değerleri garip şekilde düşük çıkıyor.
Sorum ISS kaynaklı görünmüyor gibi.
Sorun ne olabilir sizce?

hat değerleri.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Birincisi sizdeki ana modem ISS hizmetinin verdiği modemmi.
İkincisi yedek modeminiz ISS sağlayıcısının vermediği harici bir modemmi.
Ana modem AirTies 5650 , kendim aldım, iss modeli değil yani.

Yedek olarak kullandığım ise yıllar önce telekomdan sözleşme karşılığı aldığım modem Zyxel VMG3312-B10B modeli.
Garantileri bitti tabi, onun için soruyorsan.

Yedek modemi neredeyse hiç kullanmadım, neden reset atıyor bilmiyorum. Acaba adaptör kaynaklımıdır diyede düşünmüyor değilim.

Olabilir sonuçta yetersiz güçte tam randıman çalışmaz.
Mesela bende Mi Stick var yeterli gücü vermeyince kumandadan gelen frekansı algılamıyor ve 2,3 saniye delay (gecikme) oluşuyor veya kapanıyor.

Yeni modem aldım, hatta bir sıkıntı yok, değerlerimde gayet güzel şuanlık. Eski modemde nasıl bir sorun çıktı bilemiyorum.
1676958701246.png

Yeni konular

Geri
Yukarı