Yıldırım düştükten sonra modem tamamen bozuldu

posestiss

Hectopat
Merhabalar. Geçen günlerde hava yağışlıydı evin yakınına yıldırım düştü yıldırımın düşmesiyle birlikte modemin elektrikle bağlantısı kesildi bir daha da çalışmadı enerji almadı. Sizce bu mümkün mü? Bu bozulan modem garantiye girer mi?
Ayrıca.
Benzer özellikte farklı bir adaptörle denedim yine çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-06-13 at 22.24.47.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-13 at 22.24.47.jpeg
    60,1 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam topraklı priz kullanmanızı tavsiye ederim zira bu parçaların bozulması için yıldırım düşmesine bile gerek yok ani bir dalgalanmadan bile bozulabilir. Ayrıca sizinki biraz ekstrem bir durum olmuş tabii ki. Garantiye göndermekten başka bir çare yok ancak böyle durumlarda garanti kapsamına almıyorlar diye biliyorum.

Modemlerin adaptörleri topraklı değil direk şebeke akımı ile çalışıyor topraklama çözüm değil.

Merhabalar. Geçen günlerde hava yağışlıydı evin yakınına yıldırım düştü yıldırımın düşmesiyle birlikte modemin elektrikle bağlantısı kesildi bir daha da çalışmadı enerji almadı. Sizce bu mümkün mü? Bu bozulan modem garantiye girer mi?
Ayrıca.
Benzer özellikte farklı bir adaptörle denedim yine çalışmıyor.
Modemlerin çoğunda aşırı akım koruması yok. Doğal sebeplerden ötürü olduğu için garantiye göndermende fayda var.

Hocam topraklı priz kullanmanızı tavsiye ederim zira bu parçaların bozulması için yıldırım düşmesine bile gerek yok ani bir dalgalanmadan bile bozulabilir. Ayrıca sizinki biraz ekstrem bir durum olmuş tabii ki. Garantiye göndermekten başka bir çare yok ancak böyle durumlarda garanti kapsamına almıyorlar diye biliyorum.

Aynen öyle biraz araştırdım şikayetvar a yazmışlar kullanıcı hatasıdır diye büyük ihtimal kabul edilmeyecek :(
Evet, benim çevremde de çok sık yaşanıyor.

Yaşandığı günden beri nasıl bir bahtsızlık nasıl bir kötü şans diye düşünüyorum

Ayrıca abdest ve şükür duaları ile ölmediğime seviniyorum :)

Hocam bu tip konulara son zamanlarda rastlıyoruz. Modemi garantiye gönderip şansınızı deneyin derim. Çoğumuzun binasında paratoner yok maalesef. Zaten UPS çoğumuz kullanmıyoruz. Atalarımız ne demiş " tedbirini al, takdirini Allah'a bırak " sizce yanlış mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı