Yıldırımlı hava sonrası DSL ışığı yanmıyor

Carven

Hectopat
Daha fazla  
Dün hava ağır yağmurlu ve gök gürültülüydü. Yağmur ve gök gürültüsü başladıktan 1-1:30 saat sonra modemin DSL ve İnternet ışığı gitti ve ondan sonra hiç gelmedi. Modemi kapatıp açtım ve resetledim ama hiçbir türlü geri gelmedi. Telefonun Wi-Fi bölümünden bakınca internet görülüyor ve bağlanınca ağda oturum açın bildirimi gelip, bir Google sayfası açılıyor. Sayfada DSL bağlantısı yoktur yazıyor. Modemin arayüzünden bakınca da DSL bağlantısında "Hat bağlı değil" yazıyor. Sizce sorun nedir ve nasıl çözerim? VDSL internet kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün hava ağır yağmurlu ve gök gürültülüydü. Yağmur ve gök gürültüsü başladıktan 1-1:30 saat sonra modemin DSL ve internet ışığı gitti ve ondan sonra hiç gelmedi. Modemi kapatıp açtım ve resetledim ama hiçbir türlü geri gelmedi. Telefonun Wi-Fi bölümünden bakınca internet görülüyor ve bağlanınca ağda oturum açın bildirimi gelip, bir Google sayfası açılıyor. Sayfada DSL bağlantısı yoktur yazıyor. Modemin arayüzünden bakınca da DSL bağlantısında "hat bağlı değil" yazıyor. Sizce sorun nedir ve nasıl çözerim? VDSL internet kullanıyorum.

Müşteri hizmetleriyle iletişime geçin hocam sizinle alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. 1 hafta önce bende bu sorunu yaşadım. Direk mahalledeki şebekeden gitmiş internet halletiler arıza kaydı oluşturunca :D

Hocam binanızdaki diğer kişilere internet var mı diye sorun varsa modem bozulmuş olabilir belki.

Başka modemle test etmeyi dene hocam DSL ışığı sabit yanıyorsa denediğin modemde modem bozulmuş olabilir belki bu arada DSL kablosunu çıkarıp tekrar takmayı denedin mi bir ihtimal belki adaptör bozulmuşda olabilir.

Başka modemle test etmeyi dene hocam DSL ışığı sabit yanıyorsa denediğin modemde modem bozulmuş olabilir belki bu arada DSL kablosunu çıkarıp tekrar takmayı denedin mi bir ihtimal belki adaptör bozulmuşda olabilir.
Hocam kabloların tamamını çıkartıp taktım ama nafile. Elimde başka VDSL modem de yok. Reset tuşuna 40 dakika bastım bekledim aynı. Şimdi son çare 15 dakika kapalı tutup tekrar açacağım. Bildiğim bütün yolları denedim.

Hocam adaptör bozulmuşta olabilir 2.el modem bakabilirsin.
Hocam yarın modemi elime alıp dükkan dükkan dolaşacağım. Belki böyle bir çözüm bulabilirim. Olmazsa yeni modem almam gerekecek.

Şimdi kablolar çalındı desem binamdaki diğer dairelerin interneti var ve kullanıyorlar. Modem yandı desem Power ışığı yanıyor. Faturayı da ödedim. Şu an sadece Power ve WİFİ ışığı yanıyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve bende çözümler tükendi. 🫤

Ya adaptör ya da modem bozuldu Power ve Wi-Fi ışığı yansa bile adaptör çalışabilir ya da modem çalşır modem bozulduysa DSL portu falan yanmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı