Çözüldü DSL ışığı yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, sabah 6 gibi internet vardı ama sonradan baktım 8 gibi falan DSL ışığı yanmıyor. Kabloda sorun olduğunu sanmıyorum. Acaba sizce neden olabilir? Birden gitti. Modemi kapattım açtım. Kabloyu söküp taktım. Reset attım. Aynı.

Çözüm
Eğer mahallede yoksa bölgesel altyapı çalışması olabilir. Sadece RJ11 ile alakalı bir sorun değildir.
DSL ışığı yoksa saha dolabındaki port ile modeme giren RJ11 jakı arasındaki bir yerlerde kopukluk var demektir. Sizin evinize özel bir durum olmadığına göre birden fazla aboneyi etkileyen bir arıza söz konusudur.

Muhtemelen zaten haberleri var ve ekip yönlendirmesi yapılmıştır. Ancak yine de İSS'ye DSL ışığının yanmadığını belirterek arıza kaydı açtırabilirsiniz.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Şu an uzaktayım. Kredi kartı cihazları kullanan yerlerden dolayı illaki aramış olduklarını düşünüyorum. Yoksa bugün internetsiz kalacağız. Hayatımızın nefesi oldu bu internet :)
Daha yeni baktım hat düzelmiş nasıl düzelmiştir sorun nedir bilgim yok ancak düzelmiş şükür gerisi teferruat :)
Arkadaş yeni gibi yine de çözüm olarak onu seçtim sağ olasınız.
Sonradan aklıma geldi evet uzak yerdede aynı sorun vardı. Bir yerden bir şey alırken kredi çekemedi internet yoktu orada da.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı