Yıllar süren arkadaşlık ilişkisinin bir anda bitmesi

Baltam Sivri

Hectopat
Daha fazla  
Bizim 3 kişilik grubumuz vardı. İlkokul çağlarından itibaren birlikte dolaşır, yer içerdik hatta yatardık. Tamı tamına 15 yıl sürdü. 2020'de ufak bir tartışmadan benim tarafımdan sildim ikisini de. Aralarda bana ulaşmaya konuşmaya çalıştılar, ben oralı olmadım ve sinirliydim. Hiçe sayılacak bir geçmiş olmadığından arada geliyor anılar aklıma. Ne yapsam tavsiyeniz var mıdır?

Eğer iyi insan olduklarını düşünüyorsan bir ulaşmayı dene zarar gelmez.
15 yıllık bir dostluğu, bir tartışmadan ötürü bitiriyorsanız bunu bize değil kendinize sormalısınız.

Eğer yaptıkları hata çok kötüyse üzülmenize gerek yok. Eğer küçük ve saçma bir hatadan yollarınızı ayırdıysanız hata yapmışınız demektir. Tartışmanın sebebi neydi?

Hocam neden ufak bir tartışmada ikisini de siliyorsunuz? Arkadaşlık hali, herkes sizin gibi düşünecek, konuşacak, sizin gibi hareket edecek diye bir durum yok. Onun bir hatası olduğunda siz, sizin bir hatanız olduğunda ise arkadaşınız görmezden gelerek birbirinizi idare edeceksiniz. Diyelim ki çok canını sıkan bir mevzu oldu, engelleyip kaçmak yerine oturun konuşun sorununuzu çözün.

Geri
Yukarı