Yılların mücadelesi: AMD ve Intel

Herkese merhaba. Evet, bilgisayar eskiden beri en aktif kullanılan teknolojik bir icattır ve bilgisayarla beraber bileşenler ve parçalar da günümüzde önemi arttı. Özelikle toplama bilgisayarlar için durum.
Ya AMD işlemci mi alsam Intel mi?
Tabii ki de AMD. Neden peki?
Fiyat olarak düşük performansı tam mükemmel tam bir bütçe dostu arada bir ısınma çıkarıyordu ama çok uygun ve performanslı. AMD aynı zamanda rakibi NVIDIA. Şunu söylemem lazım gerçekten ekran kartı olarak da çok iyi bir firmadır AMD. Özelikle GTX1050 Ti ve RX570 mücadelesi neyse bu konu 1650 kadar gider. Fakat son dönemlerde Intel çok geri kaldı AMD göre. Ama şunu söylemem lazım 10.nesil’le beraber müthiş çıkış yakaladı. Intel'de F/P dibine kadar vurdu. i5 10400F kelimeler yetmez müthiş işlemci. Şimdi bu mükemmel sistemlerin başında AMD Ryzen 5 3600X baba işlemci fakat. Intel i5 10400F bu sistemlerin başına geçti bakıyorum da bu sefer Intel hem bütçe olarak hem de performans olarak öne geçti. Harikasın Intel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş bunu yazarken ısı problemleri ve siyah ekran vere vere yazdı garanti verebilirim. Dostum bunlarda AMD işlemci varsa AMD Intel işlemci varsa Intel'in tarafını tutarlar.
Radeon departmanı hakkında konuşmuyoruz. CPU departmanı konuşuyoruz. Onlarda problem yok.

AMD fanboyları gelir şimdi.

Ben bunu söyleyeyip çıkıyorum. ARM geleceğimiz. Gidin Apple Silicon M1'a bakın, anlarsınız.

AMD'nin fiyat politikasını eleştirmek ne zaman "Intel fanboyluğu" oldu?
Ben sadece arkadaşın yazdığı şeye karşı yorumda bulundum. AMD fanboy mesajından önce herhangi bir bilgi verici veya eleştirel yorumu yok. Okuduğunuzu anlamakta sorun çekiyorsanız 2 veya daha fazla okumanızı tavsiye ederim.

Arm geleceğimiz. Gidin Apple silicon m1'a bakın, anlarsınız.

Apple sırf üstünde elma resmi var diye fiyatı 2 katına satarsa geleceği görürüz. Bu arada neyden bahsettin bilmiyorum ama galiba Apple işlemcisinden bahsediyorsun (umarım doğru biliyorumdur yoksa rezil oluruz😔)

Fiyat olarak düşük performansı tam mükemmel tam bir bütçe dostu arada bir ısınma çıkarıyordu ama çok uygun ve performanslı.
Su cümleyi okuyup, nasil bir savaş çıkardınız? AMD'yi övmek isterken, yerin dibine sokmuş 🤣

Fiyat olarak düşük, performans olarak mükemmel. Tam bir bütçe dostu, eskiden isinma problemi oluyordu ama, su an sorunu yok ve performanslı. (Uygun kelimesini cikardik, cunku fiyat olarak düşük diye belirttik 🤣)

Simdi savaş başlasın 🤣

Son düzenleme:
Apple sırf üstünde elma resmi var diye fiyatı 2 katına satarsa geleceği görürüz. Bu arada neyden bahsettin bilmiyorum ama galiba Apple işlemcisinden bahsediyorsun.
Farkındaysanız M1 işlemcili Mac'ler önce olan Intel işlemcili modellere göre hem daha güçlü, hem daha ucuz. Apple artık bildiğimiz gibi değil. Son zamanlarda iPhone 12 Mini, SE 2020, M1 Mac Mini gibi güzel F/P oranına sahip ürünler çıkardılar. Sadece elma logosu var diye fiyat şişirilmesi yavaş yavaş tarihe karışıyor.

LinusTechTips detaylı M1 Mac Mini incelemesi yaptı. İyi optimize workflow'lar ile i9 2020 iMac'in ensesine geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kerata i9 2020 iMac'ten hem daha ucuz, hem daha serin, hem aşırı yakın performansta. Şimdi bu geleceğimiz değil de ne?

ARM kesinlikle geleceğimiz.

Aynen Intel 10.nesil ile devrim yaptı ve fiyatlar aşırı ucuz o yüzden Intel'i savunuyorum sırf AMD işlemciniz var diye AMD tutmanız aşırı komik. Intel 9. nesilde hatasını anladı daha kolay kolay tahtı boş bırakmaz.

Normalde işlemci olarak AMD tercih ederim ama bu konuda size katılıyorum. Heleki 10. nesil i3'ün fiyatı gerçekten çok iyiydi, yanlış hatırlamıyorsam 800'lere kadar düşmüştü. Üstelik iyi de bir işlemci.

Normalde işlemci olarak AMD tercih ederim ama bu konuda size katılıyorum. Heleki 10. nesil i3'ün fiyatı gerçekten çok iyiydi, yanlış hatırlamıyorsam 800'lere kadar düşmüştü. Üstelik iyi de bir işlemci.

870 TL mi neydi satın aldığımda Vatan'dan aldım kutusunu açmadım hayırlısıyla şubatta açacağım. İyiki almışım bazı arkadaşlar AMD al dedi dinlemedim onları.

Geri
Yukarı