Intel ve AMD tartışması

uğurcan akbaş

Hectopat
Daha fazla  
i7 7700K almak istiyorum ama forumun gördüğüm kadarıyla %90'lık kısmı AMD öneriyor.

Ancak şunu belirtmek istiyorum ki AMD'ye geçmek gibi bir düşüncem yok anakartım Z270X GAMING 5 Gigabyte kullanmakdayım i5 6600 işlemcim mevcut ekran kartım GTX 1080 Gigabyte 3 fanlı modelini kullanmakdayım ancak işlemcim 1080 icin epey bir düşük darboğaz söz konusu.

i7 7700 almayı düşünüyorum ancak işlemci ne kadar fark yaratı videolardan cok tatmin olamadım 7700K almayı düşündüm ancak ısınma problemiyle ilgili cok fazla şikayet olduğunu fark ettim AMD yede geçmek istemiyorum bu işlemci icin biraz tartışabilir miyiz?

Ve lütfen AMD önerecekler konuya dahil olmasın sadece bu i7 7700K ve i7 7700 arasındaki durumu tartışmanızı rica ediyorum elimde olsa 8 nesil bir işlemciye gecmek isterdim ancak anakartım Z270 modeli olduğu icin ne yazık ki 8 nesil işlemcilere uygun olmayacaktır anakartım bayağı güzel o yüzden ekstra bir masraf yaratmak istemiyorum yardımcı olursanız minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani AMD Önerecekler konuya dahil olmasın demişşsin ama İ7 de kararsızsan başka bi seceneğin kalmaz yani ısınma problemi zor çözülür kısaca amd deriz istersen geç

i7 7700K almak istiyorum ama forumun gördüğüm kadarıyla %90'lık kısmı AMD öneriyor.

Ancak şunu belirtmek istiyorum ki AMD'ye geçmek gibi bir düşüncem yok anakartım Z270X GAMING 5 Gigabyte kullanmakdayım i5 6600 işlemcim mevcut ekran kartım GTX 1080 Gigabyte 3 fanlı modelini kullanmakdayım ancak işlemcim 1080 icin epey bir düşük darboğaz söz konusu.

i7 7700 almayı düşünüyorum ancak işlemci ne kadar fark yaratı videolardan cok tatmin olamadım 7700K almayı düşündüm ancak ısınma problemiyle ilgili cok fazla şikayet olduğunu fark ettim AMD yede geçmek istemiyorum bu işlemci icin biraz tartışabilir miyiz?

Ve lütfen AMD önerecekler konuya dahil olmasın sadece bu i7 7700K ve i7 7700 arasındaki durumu tartışmanızı rica ediyorum elimde olsa 8 nesil bir işlemciye gecmek isterdim ancak anakartım Z270 modeli olduğu icin ne yazık ki 8 nesil işlemcilere uygun olmayacaktır anakartım bayağı güzel o yüzden ekstra bir masraf yaratmak istemiyorum yardımcı olursanız minnettar olurum.
Bence anakartı 2. el sitelerine koymalısınız (Sahibinden Letgo vs.). Sonrasında ise 8. nesil veya 9. nesil bir işlemci almalısınız (10. nesilde beklenebilir).

Ben zamanında i3 7100 kullanıyordum, yanlış hatırlamıyorsam 1200₺ (ilk i3 aliyorken öyleydi, amacım kısa süre sonra i7'ye geçmekti zaten.) civarında olan i7 7700K'nın fiyatının 2000₺'ye kadar çıkması, aynı dönemde daha ucuz ve aralarında pek performans farkı olmayan 2600X modeli çıkmıştı. Ben ise hali hazırda artık ölü olan bir işlemci ve chipset için para harcamak istemeyerek direkt 2600X'e geçtim, bir iki noktada keşke i7 alsaydım dediğim olsa bile Ryzen'a geçmem günün sonunda bakıldığında gayet mantıklı duruyor 1 yıldan beri. Sana da kesinlikle Ryzen'a geçmeni öneririm.

Anakart + işlemcini sat. Sonra bunları al.

Veya.

Çünkü benim kullandığım i3-8100 bile i5 7400 den daha güçlü. Bence 8 veya 9. Nesil işlemci almalısın Intel alıcaksan.
@Silinen üye ?

@RTX3080TiSuper Birincisi benchmark sitesinden iki işlemci arasında farkları arkadaş görsün diye attım. Siz gülmüşsünüz asıl size? Buyur sıkıntın nedir? İkincisi konu sahibi ekstra masraf yapamam, anakartı satamam demiş ama siz hala sat ve şunları al demişsin?
:D Zaten K'lı model ile düz model arasında fark olmalı. Ona güldüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı