YKS 100.000 İçin Gerekli Olan Net Nedir?

20.000 civarı sıralama istiyorsan ; öncelikle bu yıl çıkan soruları tekrardan çöz. Sonra sırası ile geriye doğru gitmen lazım. Maksat eksik konuları görüp, konuları tamamlamak. Kaliteli konu anlatımlı test kitapları var. Hem okuyup hem de anlama yeteneğini geliştirmen lazım. İkisini aynı anda yaparsan rakiplerin ile aranda hatrı sayılır bir fark açılacaktır.
Konu eksiği tamamlanınca kendine çalışma programı oluşturman gerek. Örnek veriyorum ; pazartesi günü 3 saat boyunca dil bilgisi ve geometri, salı günü coğrafya ve felsefe gibi...
Gün geçtikçe illa ki sorulara hakim olmaya başlayacaksın.
Konuları bilmediği ifade ettim :/ Bu yıl çıkan sorulara dokunamadım bile, şimdi nasıl çözeyim?

@biryelek
Tek bir seçenekle sınırlı kalma. Mesela benim söylediğim bana iyi geliyor sana iyi gelmeyebilir.

Piyasadaki hocaları iyice bir araştır ondan sonra karar ver.

Ders çalışacağın ortamda çok önemli. Düzenli bir ders çalışma ortamı oluşturmaya bak.

Öncelikle kendine program oluştur. Hergün sabahtan akşama ders çalışmana gerek yok. Zaten bu insanlık suçuna girer. Sabah 8 gibi kalkıp kahvaltı filan derken 9 - 9:30 gibi ders çalışmaya başlayıp düzenli olarak ara verirsen daha verimli olur. Sabah konu tekrarı yapıp öğleden sonra konu üzerine soru çözümü yapabilirsin. O kısım sana bağlı. Nasıl rahat edeceksen öyle çalış. Kafanı boşaltabilecek aktiviteler ile uğraş. Sakin kafa ile konuları daha iyi anlarsın.
Bu yıl üniversiteye giremezsen kendini üzme. Bir yıl daha var. Daha iyisini yapabileceğini düşünüyorsan mezuna kal derim.

Bu sene sadece Tyt'ye girdim ve Türkçe dışında hiçbir şey yapamadım. Türkçe 24 net. Ayt'ye girmedim.

Kendime gerçekçi bir hedef koymak zorundayım ve bunu bilerek sayısal 100 bin hedefini koydum.
Önümde bir sene var her ne kadar 1 sene olsa da çalışabileceğim dersler sınırlı, kendime nasıl bir net dağılımı yapmam gerek?
Hangi derslerden kaç netim olursa 100.000 - 120.000 civarı bir sıralama gelir?

Meyfi bey sizden bir cevap isteyeceğim özelden nasıl atılır bilemedim ama konu aynı konu ben de 100 bin istiyorum bunu geçtim çalışma düzeni oturtamadım motivasyonu da etkiliyor tabii siz tavsiyelere uydunuz mu şu an nasıl konularınız çalışma düzeniz merak ediyorum belki bir tavsiyeniz olabilir benim için teşekkürler?
Meyfi bey sizden bir cevap isteyeceğim özelden nasıl atılır bilemedim ama konu aynı konu ben de 100 bin istiyorum bunu geçtim çalışma düzeni oturtamadım motivasyonu da etkiliyor tabii siz tavsiyelere uydunuz mu şu an nasıl konularınız çalışma düzeniz merak ediyorum belki bir tavsiyeniz olabilir benim için teşekkürler?

Geri
Yukarı