YKS 100.000 İçin Gerekli Olan Net Nedir?

biryelek

Hectopat
Bu sene sadece TYT'ye girdim ve Türkçe dışında hiçbir şey yapamadım. Türkçe 24 Net. AYT'ye girmedim.

Kendime gerçekçi bir hedef koymak zorundayım ve bunu bilerek sayısal 100 Bin hedefini koydum.
Önümde bir sene var her ne kadar 1 sene olsa da çalışabileceğim dersler sınırlı, kendime nasıl bir net dağılımı yapmam gerek?
Hangi derslerden kaç netim olursa 100.000 - 120.000 civarı bir sıralama gelir?

Geçen sene 82 bin yaptıydım kafanda bir fikir oluşması için yardımcı olur. Bence hedefin ilk 100 bin olmasın. 20 binleri felan hedefle. Bu sene tek başıma çalışarak 42 bine çektim.

Screenshot_2019-07-23-12-10-04.png

Geçen sene 82 bin yaptıydım kafanda bir fikir oluşması için yardımcı olur. Bence hedefin ilk 100 bin olmasın. 20 binleri felan hedefle. Bu sene tek başıma çalışarak 42 bine çektim.
Keşke 20 binleri hedefleyebilsem, Matematik'te sıfırım aynı şey diğer dersler için de geçerli.
Türkçe'yi koruyup, hatta biraz daha artırmam, Matematik'te min. 20 netlere çekmem, Fen derslerinden de 15 civarı net yapmam gerek, senin sonuçlarından yola çıkarsak.

Yav hocam çalışınca olmayacak şey yok. Geçen seneki matematik AYT netimi ikiye katlayıp 31.25 net yaptım. Gerçi fen netleri aynı kaldı ama yapacak bir şey yok.

Birinci sınavın asıl olayı zaten iyi süre kontrolünden geçiyor. Soru çözerken mutlaka süre tutarak çöz. Atıyorum 16 soruluk bir matematik sorusu çözerken 12-16 dakika arasında çözmeye çalış. Boşver yapama soruları süre bittikten sonra çözersin. Matematikle inatlaşmamayı öğrenmen gerekiyor. Konuları bitirince denemelere başla. İlk önce süre vermeden kaç dakikada çözüyorum diye bak. Atıyorum 75-80 dakikada mı bitirdin bunu 50-55 arasına düşürmek için kademeli olarak verdiğin süreyi düşür. 70-67-64-61-58-55 diye git elindeki deneme sayısına bağlı olarak. Problemler içi ayrı bir çalışma yapman şart. Aynı şekilde paragraf içinde. Birinci sınavda başarılı olmak istiyorsan bol bol deneme çöz.

YouTube'da Benim Hocam adlı kanal var ordan konu anlatımlarını izle.

Fizik içinse Umut Öncül'e bak derim.

Yav hocam çalışınca olmayacak şey yok. Geçen seneki matematik AYT netimi ikiye katlayıp 31.25 net yaptım. Gerçi fen netleri aynı kaldı ama yapacak bir şey yok.

Birinci sınavın asıl olayı zaten iyi süre kontrolünden geçiyor. Soru çözerken mutlaka süre tutarak çöz. Atıyorum 16 soruluk bir matematik sorusu çözerken 12-16 dakika arasında çözmeye çalış. Boşver yapama soruları süre bittikten sonra çözersin. Matematikle inatlaşmamayı öğrenmen gerekiyor. Konuları bitirince denemelere başla. İlk önce süre vermeden kaç dakikada çözüyorum diye bak. Atıyorum 75-80 dakikada mı bitirdin bunu 50-55 arasına düşürmek için kademeli olarak verdiğin süreyi düşür. 70-67-64-61-58-55 diye git elindeki deneme sayısına bağlı olarak. Problemler içi ayrı bir çalışma yapman şart. Aynı şekilde paragraf içinde. Birinci sınavda başarılı olmak istiyorsan bol bol deneme çöz.

YouTube'da Benim Hocam adlı kanal var ordan konu anlatımlarını izle.

Fizik içinse Umut Öncül'e bak derim.
Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için.
Selim YÜKSEL YKS - TYT Matematik Konu Anlatım (2020) - YouTube Matematik için önerdiğin video serisi bu değil mi?

Bir de Türkçe için önerebileceğin bir kaynak var mı?

20.000 civarı sıralama istiyorsan ; öncelikle bu yıl çıkan soruları tekrardan çöz. Sonra sırası ile geriye doğru gitmen lazım. Maksat eksik konuları görüp, konuları tamamlamak. Kaliteli konu anlatımlı test kitapları var. Hem okuyup hem de anlama yeteneğini geliştirmen lazım. İkisini aynı anda yaparsan rakiplerin ile aranda hatrı sayılır bir fark açılacaktır.
Konu eksiği tamamlanınca kendine çalışma programı oluşturman gerek. Örnek veriyorum ; pazartesi günü 3 saat boyunca dil bilgisi ve geometri, salı günü coğrafya ve felsefe gibi...
Gün geçtikçe illa ki sorulara hakim olmaya başlayacaksın.

Dün bir kanala denk geldim. Kanal ismi "Hocalara Geldik". Dersleri genel olarak canlı yayın videosu olarak yapıyorlar. Konu anlatımları gayet de samimi. Bir bakmanı tavsiye ederim.

Fizik için fizikle barış, matematik için rehber matematik kanallarını öneririm. Biyoloji içinse Selin Hoca kanalını öneririm. 46.5 k sıralama yaptım bu sene. Biyolojiyi fulledim aytde.

Geri
Yukarı