YKS 100K yapmak zor mu?

299712

Decipat
Merhabalar şu an 11. sınıfa geçtim TYT temelin az çok var. Amacım 100k gibi bir sıralama yapmak yazılım mühendisliği istiyorum açıkçası. Birkaç sorum olacak sizlere şimdiden teşekkürler.

1) YKS çalışmak için 11. sınıf geç mi?

2)günde 2-3 saat çalışmak yeterli mi? (YKS için 2-3 saat okul için ayrı çalışacağım)

3) öğretmenler AYT'yi okulda halledebileceğimi söylediler AYT mf için sadece okul yeterli olur mu?

1- Değil.
2- Okul vakti için iş görür, yazın ise az.
3- Okulda anlatılanlar çıkıyor sınavda. Anlatılanların tamamını anlatıldığında kavrayabiliyorsan evet. Tabii anlatabilecek hoca da lazım.

100 bin bence hiç de zor değil. Soruların yarısından biraz fazlasını yapmak yetiyor denebilir. Lisede sınıf geçerken zaten bunu yapıyorsun.

Hocam, sadece şunu söyleyeceğim: Eğer ki hiçbir şekilde matematik yapamıyorsanız ve fen bilginiz de çok iyi değilse aşırı zor olur. Kendimden biliyorum. Matematik ve fen bilimleri hiçbir şekilde yapamadığım dersler, maalesef. Diğer derslerde ne kadar iyi yaparsanız yapın sizden daha iyi olan yani matematik ve fen bilimlerini yapabilen insanlar olduğu için bu sizi çok geriye atar.
Matematikte ve fen bilimlerinde iyi sonuçlar alırsanız sizi fazlasıyla tatmin edecek sonuçları da alırsınız.

Hocam, sadece şunu söyleyeceğim: Eğer ki hiçbir şekilde matematik yapamıyorsanız ve fen bilginiz de çok iyi değilse aşırı zor olur. Kendimden biliyorum. Matematik ve fen bilimleri hiçbir şekilde yapamadığım dersler, maalesef. Diğer derslerde ne kadar iyi yaparsanız yapın sizden daha iyi olan yani matematik ve fen bilimlerini yapabilen insanlar olduğu için bu sizi çok geriye atar.
Matematikte ve fen bilimlerinde iyi sonuçlar alırsanız sizi fazlasıyla tatmin edecek sonuçları da alırsınız.

Matematiğim ve fenim fizik hariç ortanın biraz üstünde sayılır.

1) Tam zamanı ben 12'de başlamıştım :D

2) Senin hedefin için yeterli olabilir ama daha fazla çalışarak çok daha iyi sıralama elde edebilirsin.

3)Dersi dinlersen yeter.

11. AYT için çok önemli, AYT'deki soruların yarısından fazlası 11. sınıftan geliyor.(Biyoloji, Kimya ve Fizik için, matematikten emin değilim.)
Demek istediğim sadece 11. sınıfı fullesen 100 binden aşağı gelir, fena olmayan bir matematik sonucu ile.

Geri
Yukarı