YKS 2021 Nasıl çalışmalıyım?

rootz

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Hatay/İskenderun
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlerden fikir almak için bu konuyu açtım.
11. Sınıfım Sayısal Öğrencisiyim hedefim BAÜ Dijital oyun tasarımı.

Fakat matematikte temelim yok ve işlem hızım çok yavaş. 11. Sınıf matematik ve fizik derslerinde çok zorlanıyorum nasıl çalışmalıyım?

Temel atmak için antrenmanlarla matematik 1-2-3-4, antrenmanlarla geometri 1-2, antrenman Fizik, Kimya, Biyoloji kitaplarını satın aldım. Bu senenin sonuna kadar bunları çözmem temel atmak için yeterli olur mu?

Bundan sonra 12. sınıfta tekrardan başlar öğrenirim diye düşünüyorum sizce neler yapmalıyım istediğim bölüme ve üniversiteye yerleşmem için gerekli netler ve sıralama ektedir. OBP düşük gelecek gibi duruyor bende.

Dosya Ekleri

• tech.png
    tech.png
    1,1 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Sana tavsiyem sürekli soru çöz (zaten yapıyorsundur da ne kadar fazla çözersen o kadar iyi) en ama en önemlisi yapamadığını kesinlikle sor kenara atma yaptığını zaten yapıyorsun buradaki amaç yapamadıklarının üzerine gitmek 9 ve 10 da matematikten hep zayıf getirdim sonra 11 de başladım çalışmaya 12.sınıfta denemelerde ayt mat'ı fullediğim oldu. Tyt mat 39-1 yaptığım oldu ne yaparsan yap soru çöz vazgeçme moralini bozma ve her zaman o soruları sor bana en fazla yardımı dokunan gelişmemi sağlayan sürekli soru sorarak öğrenmek oldu.
Not:Aldığın kitapları çöz baktın sana kolay geliyor geçebilirsin. Yok sıkıntı yoksa her türlü kitabı çözebilirsin sana kalmış o. Güzel ve yeni sisteme uygun soru çözdüğün sürece ve sana hangi zorlukta geliyor çöz soru sorudur.

Hızlı olmalısın, o kitaplarda zorlanmıyorsan çözmene gerek yok. İşlem hızın soru çöze çöze artar kimse özel bir çalışma yapmıyor. O kitaplardan sonra piyasadaki kolay-orta soru bankalarından birini alabilirsin. Video çözümlü olursa anlamadığın soruyu hocana sormana gerek kalmaz.

Fen dersleri için ''antrenmanlarla'' adı altında bir kitap almanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Kimse 9. sınıfa başlamadan önce bir temel ile başlamıyor. Normal bir soru bankası alsan yeterliydi.

Fakat matematikte temelim yok ve işlem hızım çok yavaş. 11. sınıf matematik ve fizik derslerinde çok zorlanıyorum nasıl çalışmalıyım?
Temelin olmadığı için zorlanıyorsun, temelini halletmen lazım başka yapılacak bir şey yok. Sen yine de 11. sınıf konularını ihmal etme, yapmaya çalış. Bu arada temeli iyi olanların da çoğu zorlanıyor 11. sınıf matematik ve fizik derslerinde, bunlar ağır dersler, sorun sende değil merak etme.

Hızlı olmalısın, o kitaplarda zorlanmıyorsan çözmene gerek yok. İşlem hızın soru çöze çöze artar kimse özel bir çalışma yapmıyor. O kitaplardan sonra piyasadaki kolay-orta soru bankalarından birini alabilirsin. Video çözümlü olursa anlamadığın soruyu hocana sormana gerek kalmaz.

Fen dersleri için ''antrenmanlarla'' adı altında bir kitap almanın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Kimse 9. sınıfa başlamadan önce bir temel ile başlamıyor. Normal bir soru bankası alsan yeterliydi.

Temelin olmadığı için zorlanıyorsun, temelini halletmen lazım başka yapılacak bir şey yok. Sen yine de 11. sınıf konularını ihmal etme, yapmaya çalış. Bu arada temeli iyi olanların da çoğu zorlanıyor 11. sınıf matematik ve fizik derslerinde, bunlar ağır dersler, sorun sende değil merak etme.
cevap için teşekkürler kitaplar set halinde satılıyordu ve ucuzdu o sebepten aldım ve kitapları beğendim.
görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar +

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı