YKS 2022'de yığılma oldu

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Sonuçlar açıklandı. Maalesef inanılmaz yığılma olmuş. Sıralamalar yer yer 2020'den bile kötü gelmiş. ÖSYM 120 ve 80 soruyla sınav yaparsa olacağı budur zaten. Sizler ne düşünüyorsunuz?
Mesele soru sayısı değil ya kolaylığı. Yoksa ilk aytye girmiştim ben hiç yığılma yoktu bayağı iyi dağılmıştı sıralama sorular güzeldi. Saçma sapan kolay sorular hazırlayıp tek olayı hız olan tyt'nin süresini arttırırlarsa iyi öğrenci kötü öğrenci arası hiç fark kalmaz. 90-95 tyt yapan adamlar 50 60 bininci olmuş tytde

Mesele soru sayısı değil ya kolaylığı. Yoksa ilk aytye girmiştim ben hiç yığılma yoktu bayağı iyi dağılmıştı sıralama sorular güzeldi. Saçma sapan kolay sorular hazırlayıp tek olayı hız olan tyt'nin süresini arttırırlarsa iyi öğrenci kötü öğrenci arası hiç fark kalmaz. 90-95 tyt yapan adamlar 50 60 bininci olmuş tytde
Evet +30 dakika gerçekten çok etkiledi. Keşke gelmeseydi de daha iyi olsaydık. Sistem miladını doldurdu.

Ben mezun senem 2021 de 76 TYT 53-55 arası net AYT yapıp 47k ya yerleştim. 2020 de 72 net TYT yapmıştım aşağı yukarı aynı net AYT yapmıştım ve sıralamam 150k gelmişti. Her sene kolay zor kolay zor şeklinde ilerliyor çok garip bir sistemleri var. İnsanları mağdur etmekten başka bir bildikleri yok.

Geri
Yukarı