YKS 2023 tayfa nasıl gidiyor?

Senin belirli çizgilerin yoksa sohbet ederken şaka ayağına çok kırarlar kalbini, fazla pasif kalınca da dalga geçilen adam olursun ama edineceğin iyi arkadaşları unutmazsın ve muhabbetin yıllarca devam eder.

İlk gün ders işlenmiyor, milletle tanışıp kaynaşırsın ama hemen ısınamayabilirsin sınıftakilerle. :)
Sınıfım nerede olacak diye sorarsan sınıf kapılarının üzerinde listeler oluyor, bakarsın oraya.
"Senin belirli çizgilerin yoksa sohbet ederken şaka ayağına çok kırarlar kalbini, fazla pasif kalınca da dalga geçilen adam olursun ama edineceğin iyi arkadaşları unutmazsın ve muhabbetin yıllarca devam eder."

Altına imzamı atıyorum. İlk paragrafı bizzat yaşamadım ama yaşayan gordum.

"Senin belirli çizgilerin yoksa sohbet ederken şaka ayağına çok kırarlar kalbini, fazla pasif kalınca da dalga geçilen adam olursun ama edineceğin iyi arkadaşları unutmazsın ve muhabbetin yıllarca devam eder."

Kesinlikle bende size göre pekte tecrübeli olmasam da kıyısından geçtim ve şahitlik oldum adam şaka ayağına değerlerine,fiziksel özelliklerine vb. şeylere saldırıyor dikkat edilmesi gerek.Kesinlikle taviz vermemeye çalışıyorum.

Devlet okulunda hiyerarşik düzen böyle oluyor genelde, pasif kalırsan ezilirsin. Hatta bu yaşamında da geçerli olacak.

On sekizine girmiş ve adım adım on dokuz yaşına ilerleyen bir bireyim.
Eğitim-kişisel gelişim ve sosyal ilişkiler gibi konularda elimi tutan, yol gösteren olmadı ama tecrübelerimi de iyi-kötü olarak başkalarına aktarıyorum. :)

Demek istediğim şu ki; hayat kısa, yeri gelecek gülüp üzüleceğiz ve insanları yad edeceğiz.
Doyasıya yaşayın ve her söyleme de kulaklarınızı tıkamayın. 😇

Anladım hocam, dikkat ederim, teşekkürler.
Senin belirli çizgilerin yoksa sohbet ederken şaka ayağına çok kırarlar kalbini, fazla pasif kalınca da dalga geçilen adam olursun ama edineceğin iyi arkadaşları unutmazsın ve muhabbetin yıllarca devam eder.

İlk gün ders işlenmiyor, milletle tanışıp kaynaşırsın ama hemen ısınamayabilirsin sınıftakilerle. :)
Sınıfım nerede olacak diye sorarsan sınıf kapılarının üzerinde listeler oluyor, bakarsın oraya.
Hocam bir de hemen haşır neşir olmayın. Yani hemen dostluk kurmayın. Vakit geçirmeyin demiyorum. Sadece öncelik tanımak olsun. Şöyle 3-4 ay. Birinci dönemin sonlarına yani. Melek dediğin şeytan çıkabiliyor. Bu abimden tavsiyeydi bana. Bence sene sonuna kadar ama.
Zaten 10. sınıfa çok daha açığa çıkar kimin ne olduğu.
Bizim sınıfta bir çocuk vardı. Milletten geçiniyordu. Sebebini sorunca da milletten beleşe kopardığını söylüyordu. Bir şeyler ısmarlattırıyordu. Kendisinin pek ısmarladığını görmedim. Meğer annesi Instagram'dan satış yapıyormuş. Dönemin sonlarında gömüyordu Magnum'u.

Yeni konular

Geri
Yukarı