YKS 2023'e kadar EA'da 200 bine girilir mi?

Ben haftalık aylık ve günlük plan yapıyorum. Her akşam diğer günün planını yapıyorum. Mert Hoca, VIP fizik, Benim Hocam Kimya ve Betül Biyoloji kanalından dinliyorum.

TYT matematiği olmayan biri AYT matematik ile nasıl aynı anda götürsün?
Ben götürdüm. 11. sınıfta temeli sıfır bir insan olarak AYT matematiğe çalıştım ve AYT'de hiçbir sıkıntım da yoktu. Ama bu kişiden kişiye değişebilir. O nedenle mümkün mertebe ifadesini kullanmıştım.
Eğer ki TYT ve AYT'yi imkanlar ölçüsünde bir arada götürmeze çok sıkışacak. Konuların en geç Aralığa kadar bitmesi gerekir. Sonra da deneme çözülmesi gerekiyor. Hadi arkadaş ocağa kadar TYT'yi bitirsin diyelim. AYT'yi ne zaman biterecek? Ne zaman deneme çözmeye başlayacak?

Dostum öncelikle merhaba. 2 yıl boyunca Raunt kullanmış biri olarak sana şunaları söylemek istiyorum. 11. sınıfta matematiğim sıfırken Raunttaki matematik hocası sayesinde matematiği sevdim. Ve şu an 33-35 net arasında matematik neti yapabiliyorum. Ama bu süreçte benim yaptığım büyük bir hata vardı o konuda seni uyarmak istiyorum.
Raunt'un gönderdiği kaynak kitaplar gerçekten güzel. Ama ben tek bir kaynak kitabı üzerinden çalışmıştım ve bu beni olsumsuz etkiledi. Senin elinde farklı kaynak kitapları varmış. Bu güzel ama matematiği yapamayan birisi için Apotemi oldukça zor bir kaynak. O nedenle Acil çok daha doğru bir seçim olacaktır. Ama acil yerine ben 3-4-5 ve 3D öneririm.

TYT ve AYT'yi mümkün mertebe bir arada götür.Konularda temelin olmadığı için anlayamıyormuşsun. Olabilir. Bu gibi durumlarda temeline dönük çalışmalar yapabilirsin ama temelim zayıf diye ayt'yi bırakırsan toparlaman çok güç olur.

Konu anlatım kısmında Raunt'tan yararlandığını düşünüyorum. Matematik için Raunt biçilmiş kaftandır ama ben edebiyat ve türkçe için Rüştü Hoca kullanıyordum. Açıkçası benim çok işimi gördü.

Türkçe için her gün paragraf çözmelisin.
TYT matematiğin bel kemiği problemlerdir. O nedenle Bilgi Sarmal ve/veya Acil'in problemler kitabı senin için çok yararlı olacaktır. Söz ettiğim kitaplar üzerinden her gün problem çözmelisin.

Raunt deneme sınavalrına katıl mutlaka. Ben önce tabletten çözüyordum fakat bu pek verimli olmuyordu. O nedenle denemeyi A4 kağıdında çözmelisin.

Hedefine sıkı sıkıya bağlı olduğun sürece istediğin başarıyı elde edeceğini göreceksin.

Özellikle coğrafya tarih ve debiyat gerçekten çok sıkıcıydı. Ben en çok matematikten keyif alıyordum

Coğrafya için önerebileceğim bir kanal maalesef yok :(
Tarih için Onur Gece gayet iyidir.
Hocam selamlar, dediklerinize harfiyen katildigimi belirtmek isterim.

Fakat temelim olmadigi icin anlayamamaktan ziyade suremi verimli kullanmak istedigim icin TYT’den baslamayi uygun gordum. Cunku olasi bir durumda zamani geriye alamazdim.

Turkce icin paragraf cozuyorum evet, problemlere henuz baslamadim dedigim gibi konu eksigim oldugu icin. Acilden Problemler ve Apotemi Problemlerden kitaplarim var. Bunlar ile yurutecegim.

Soruda sordugum netler de Raunt Deneme Sinavina ait netlerdir. Ilk denememdi haftaya ikincisine katilacagim.

Tavsiyelerin icin tesekkur ediyorum benim icin onemliydi.

Ben götürdüm. 11. sınıfta temeli sıfır bir insan olarak AYT matematiğe çalıştım ve AYT'de hiçbir sıkıntım da yoktu. Ama bu kişiden kişiye değişebilir. O nedenle mümkün mertebe ifadesini kullanmıştım.
Eğer ki TYT ve AYT'yi imkanlar ölçüsünde bir arada götürmeze çok sıkışacak. Konuların en geç Aralığa kadar bitmesi gerekir. Sonra da deneme çözülmesi gerekiyor. Hadi arkadaş ocağa kadar TYT'yi bitirsin diyelim. AYT'yi ne zaman biterecek? Ne zaman deneme çözmeye başlayacak?
Hocam bu benim icin hep bir ucu acik cozulemeyen bir problem oldu. Hep ikilemde birakiyor. TYT en gec ne zaman bitirip de AYT baslamaliyim ve onu da bitirmeliyim?

Veya ne zaman ikisini birlikte goturup bitirmeliyim en gec?

Hocam selamlar, dediklerinize harfiyen katildigimi belirtmek isterim.

Fakat temelim olmadigi icin anlayamamaktan ziyade suremi verimli kullanmak istedigim icin TYT’den baslamayi uygun gordum. Cunku olasi bir durumda zamani geriye alamazdim.

Turkce icin paragraf cozuyorum evet, problemlere henuz baslamadim dedigim gibi konu eksigim oldugu icin. Acilden Problemler ve Apotemi Problemlerden kitaplarim var. Bunlar ile yurutecegim.

Soruda sordugum netler de Raunt Deneme Sinavina ait netlerdir. Ilk denememdi haftaya ikincisine katilacagim.

Tavsiyelerin icin tesekkur ediyorum benim icin onemliydi.
Dostum sen öyle uygun görüyorsan bir şey diyemem. Ama fonksiyonlar temelin iyi olsun. Çünkü AYT'de her şey fonksiyonlar üzerinden gidiyor.

EA sözel kısmı çok uzun süren bir kısım değil. AYT matematik ise dediği hedefe göre 6 ayda çok rahat biter. Zaman sıkıntısı olacağını sanmıyorum.
Evet hocam, sozel kisimda olan amacim sadece netlerimi artirmaktan ibaret olacak. Pek oyalamaz diye umuyorum.

Dostum sen öyle uygun görüyorsan bir şey diyemem. Ama fonksiyonalr temelin iyi olsun. Çünkü AYT'de her şey fonksiyonlar üzerinden gidiyor.
Fonksiyonlarda cok iyiyim fakat geriye donuk tekrar yapmadigim icin paslandim. Eger dedigin gibi onemi yuksek ise AYT’de yapabilirim.

Önemi yüksek.
Logaritma, parabol, Limit-Türev-İntegral ve bazı trigonometri soruları fonksiyonlar üzerinden yapılıyor.
Bu minvalde TYT Problemler’e kadar (ilk 12 konu) calisip AYT baslamam ve AYT’de ilerledikce TYT’de geri kalan konulari tamamlayip brans denemesi yapmam uygun olur o zaman?

Madem dediginiz gibi fonksiyon onemli bir konu, pek de zorluk cekmem. Bu sebeple Problemler’e kadar geldikten sonra yavastan AYT goz atmaya baslayabilirim.

Geri
Yukarı