YKS 2023'e kadar EA'da 200 bine girilir mi?

Ama süreç içerisinde AYT'de çok fazla zorlanırsan temelinde bir şeyler eksik demektir. O nedenle o eksikliğini TYT ile kapatmalısın. Fakat eksiği kapatayım derken AYT'ye çalışmayı bırakırsan zaman yönetiminde sıkıntı çekmen muhtemel.

Ama süreç içerisinde AYT'de çok fazla zorlanırsan temelinde bir şeyler eksik demektir. O nedenle o eksikliğini TYT ile kapatmalısın. Fakat eksiği kapatayım derken AYT'ye çalışmayı bırakırsan zaman yönetiminde sıkıntı çekmen muhtemel.
Anladim. Peki siz Raunt ile konuyu izledikten sonra ne yapiyordunuz? Sizin de dediginiz gibi Raunt kitaplari tek basina yetmiyor ve ben Raunt kitaplarindan cozmedim hic Raunttan dijital sekilde cozuyorum.

Baska onerebileceginiz bir husus var mi hocam? Benim icin cok onemliydi tavsiyeleriniz cok tesekkur ediyorum.
Geometri çok önemli. Ve geometrinin de en önemli konusu üçgenlerdir. Bir çok konuda üçgenleri göreceksin. Hatta geometrideki birçok formül üçgenler yardımıyla ispatanır. O nedenle üçgenlerin iyi olsun.
Bazen bazı geometri sorularında yardımcı doğru çizmek gerekir. İşte bu yardımcı doğrular da genellikle açıortay,kenortay ve yükseklik noktalarından çizilir. O nedenle söz ettiğim noktalarda iyi olmalısın.

Bazen geometride ve matematikte formülleri bilmek yetmeyebilir. O nedenle formüllerin ispatını da bilmek önemlidir. Zira bazı sorularda formülleri uygulamak için bir takım işlemler yapmamız gerekir. İspatı bilmezsek bu işlemleri yapamayız. Raunt zaten sana birçok formülün ispatını gösterecektir. Ama sen bunları mutlaka önemse.

Anladim. Peki siz Raunt ile konuyu izledikten sonra ne yapiyordunuz? Sizin de dediginiz gibi Raunt kitaplari tek basina yetmiyor ve ben Raunt kitaplarindan cozmedim hic Raunttan dijital sekilde cozuyorum.
Önce konuyu izlerdim. Sonra not alırdım. Daha sonra da kritik sorular bölümüne geçip oradaki soruları çözerdim. Sonra da ÖSYM sorularını da çözerdim. Ben ÖSYM sorularını konuyu ilk öğrendiğimde çözmeye çalışırdım. Bu sayede sorulara nasıl yaklaşmam gerektiğini anlardım ama sen konuyu öğrenince de çözebilirsin.

Raunt dijital üzerinden de çözebilirsin. Sonuçta kitaptaki sorular da dijitalin içerisinde var.

Raunt bazen yeterli olduğum konularda bile eksiklerime özel test oluşturuyordu. Söz ettiğim testten birden fazla oluşturulduğu takdirde aynı sorular ile karşılaşabiliyordum. Genellikle de konuda eksiğim olmasa bile bu testleri çıkartıyordu. O nedenle eğer ki konuda ekisğin yoksa söz ettiğim testleri önemseme. Eksiğin varsa da ilk testi çöz sonra farklı bir kitaptan eksiğini tamamla

Son düzenleme:

Geri
Yukarı