YKS 2024 için paragraf kitabı önerisi

3D Paragraf kesinlikle öneririm.
Limit paragraf da fazla iyi. Tam sınav formatında.
3D'nin paragraf kitabına sahibim ve kesinlikle önermiyorum. İllaki 2-3 testte 2 şık arasında bırakacak ancak 2 şıkkı da baktığınız bakış açısında göre doğru sayan paragraflar koymaları beni kopartıyor :).

Bu arada bunları bitirdikten sonra fena gelişirsin üstüne de Apotemi paragraf çözdüğünde fena olur. O en üst seviye ama biraz zorlanabilirsin başlarda.
Benim önerim paragrafta,
Paragrafın ritmi, 345 0 risk paragraf, 3D yayınları, Limit paragraf ve son olarak da Apotemi. Bundan sonra tamamen deneme kasman lazım. Deneme soru çözümünden daha önemli çünkü.

3D'nin paragraf kitabına sahibim ve kesinlikle önermiyorum. İllaki 2-3 testte 2 şık arasında bırakacak ancak 2 şıkkı da baktığınız bakış açısında göre doğru sayan paragraflar koymaları beni kopartıyor :).

Hocam ÖSYM kolay sormuyor açıkçası. O yine iyi, sınavda 5 şık arasında kalıyorsunuz. Hem de bakış açınızın sadece bir noktada olmaması lazım. Aynı kareden bakılmaz yani. Büyük resme bakmak önemli.

Çapın paragraf kitabına bakabilirsin. Onun haricinde hız ve renk hız soeuları paragraf kitabına bakabilirsin.

Ek olarak branş denemeleri çözebilirsin. Bu türkçenin genelinde daha rahat gelişmeni sağlar.

Kesinlikle süre tutarak çözmeni tavsiye ederim. Süre tutmadan paragraf çözmenin veya branş denemesi yapmanın anlamı yok.

Bazen insanlar sadece muhalefet olmak için böyle emojilerde bulunabiliyor :D sınavın 4 de 1 ini hatta daha fazlasını oluşturan ve uzun zaman alan kısmı için soru çözme deneme çöz demek ironik öğrenci tabii ki branş türkçe denemeleri çözecek denemenin çoğunu paragraf oluşturuyor fakat öğrencinin dil bilgisi kötü veya sıfıra yakınsa gelen sonuç ile hiç tatmin olmayacaktır boşa moralini bozacak ayrıca 2024 yks için uzun bir maraton var daha günde çözeceği 15-20 paragraf hem beyin için iyi olur hem kendini daha iyi hazırlamış olur sınava.
Dil bilgisinin kötü olması zaten asıl mesele :). İnsanlar zaten paragraf çözmeye başlayarak kendileri içten içe kandırarak ben paragrafta tamamını doğru yapıp dil bilgisini boş bırakırım zaten iyi gelir mantığı ile yola devam etmeye yönelimliler ki bir çok örneğini gördüm :) Deneme çözerek hem süre sınırı olan bir durumdaki performansını görecek ve bu tarz bir zor durumda düşünüp düşünemediğini anlamış olacak. Dil bilgisi kısmı ise cümle veya kelimenin yapısını çalışmadan öğrenemez belki ancak yazım yanlışları ve noktalama işaretleri gibi 2-3 netlik kısımları aradan çıkarabilir. Tek bir kaynak çözmek ayrıca yine iyi değildir belli bir kalıba alışmış olursunuz. Farklı yayınların denemelerini alıp arayla farklı farklı denemeleri çözmek bir test kitabına bağlı kalmaktan iyi olacaktır :). Ek olarak kimse paragraf çalışmayın demiyor paragraf kitapları gereksiz, ikisi arasında fark var.

Geri
Yukarı