YKS 2024 sıralamalar nasıl olur?

ElonMuskk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bildiğiniz üzere geçenlerde başvuran aday sayısı açıklandı. Yaklaşık 3 milyon kişi yani diğer yıllardan 500 bin kişi daha az. Benim de hedefim 180k civarı şu an AYT de 15 20 net arası yapıyorum. Bu sene sırlamalar nasıl olur sizce? 30 nete 180k gelir mi bu yıl?

Bence giren sayısından ziyade kaçının nitelikli olduğu önemli. 20 netlede 150k yapılır 50 netlede. Ortlama olarak ne olur bilmiyorum ama AYT 35-40 net TYT 65 civarı ise gelir diye düşünüyorum. İnternette sıralama hesaplama var bakabilirsin.

Bence giren sayısından ziyade kaçının nitelikli olduğu önemli. 20 netlede 150k yapılır 50 netlede. Ortlama olarak ne olur bilmiyorum ama AYT 35-40 net TYT 65 civarı ise gelir diye düşünüyorum. İnternette sıralama hesaplama var bakabilirsin.

O netlere geliyor hocam yaklaşım 160 170k ama bu sene sınava giren kişi sayısının az olması sınava nasıl etki eder onu merak ediyorum.

O netlere geliyor hocam yaklaşım 160 170k ama bu sene sınava giren kişi sayısının az olması sınava nasıl etki eder onu merak ediyorum.

Dediğim gibi önemli olan nitelikli kişi sayısı. Geçen sene 4M kişi girmiştir 100k kişi çalışkandır bu sene 3M girer 200k kişi çalışkan olur. Sıralama netlerini de bu belirler. Ne olacağını kimse bilemez.

Geri
Yukarı