YKS 2025'e şimdiden çalışılırsa mühendislik gelir mi?

mustafaaazzz

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu anda 11, sınıfın ara dönemindeyiz seneye YKS'ye gireceğim 9, ve 11, sınıflar neredeyse hiç çalışmadım sadece sınıfı geçtim. Şu an 11, sınıfın ortasındayım ve kendime İTÜ inşaat mühendisliği gibi bir hedef koydum kendime 55.bin sıralaması var matematik temelim tam anlamıyla sıfır. Dün antrenmanlarla matematik aldım ve bugünden çözmeye başladım sıkı ve düzenli çalışacağım zamanım var mı? Son sene dershaneye gitme imkanım var nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Antrenmanlarla matemetiği bitirdikden sonra hangi kitap kaynaklar vesaire yetişir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
55 bin yaparsan İTÜ inşaata gitme bence önü kapalı bir bölüm. O sıralamaya fena olmayan yerlerde PC mühendisliği yazılır. Tabii ki herkesin kendi isteği ona bir şey diyemem. İnşaat alanımda ben kendimi geliştireceğim falan dersen kimse bir şey diyemez. Bu arada daha 11. sınıfsın çok rahat yetişir. İlk 10K bile yaparsın.

55 bin yaparsan İTÜ inşaata gitme bence önü kapalı bir bölüm. O sıralamaya fena olmayan yerlerde PC mühendisliği yazılır. Tabii ki herkesin kendi isteği ona bir şey diyemem. İnşaat alanımda ben kendimi geliştireceğim falan dersen kimse bir şey diyemez. Bu arada daha 11. sınıfsın çok rahat yetişir. İlk 10K bile yaparsın.
Adam inşaat mühendisi olmak istiyor sıralamasından dolayı alakasız bi meslek öneriyorsun çok saçma. İsterse Türkiye 1. olsun istediği mesleği yapmalı.

Adam inşaat mühendisi olmak istiyor sıralamasından dolayı alakasız bi meslek öneriyorsun çok saçma. İsterse Türkiye 1. olsun istediği mesleği yapmalı.
Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama yazdığım şeyi tekrar oku bence. ''Tabii ki herkesin kendi isteği ona bir şey diyemem. İnşaat alanımda ben kendimi geliştireceğim falan dersen kimse bir şey diyemez. '' cümlelerini tekrar oku, anla.

Sadece bir öneri. Yapmak zorunda değil. Kaldı ki daha 11. sınıf bir öğrenci daha. İleride fikri değişebilir.
Ben başkasına sinirliydim size ondan öyle yazdım. Millet yaptığı sıralamaya göre o okunmaz falan diyor da. Sevdiği mesleği yapmak önemli olan istiyorsa kebapçı açsın. İstediği şeyi okumalı demek istedim sadece.

Ben başkasına sinirliydim size ondan öyle yazdım. Millet yaptığı sıralamaya göre o okunmaz falan diyor da. Sevdiği mesleği yapmak önemli olan istiyorsa kebapçı açsın. İstediği şeyi okumalı demek istedim sadece.
Tabii elbet ki daha 16-17 yaşında gençler sonuçta. Yetenekleri, ilgi alanları vs. değişebilir. İyi bir duvar ustası olup istemediği işi yaparak aylık 80k kazanacağına, ortalama bir mühendis olup sevdiği işi yapıp aylık 30k kazansın.

12'yim. Yazdığın şeyi görüyorum ona rağmen teklif ettiğin şey saçma.
Nesi saçmaymış? İstediği meslek düşündüğü gibi değilse ne yapacaksın? Bir mesleği yapmadan sevdiğin mesleği yapamazsın zaten. Bir mesliği de romantize etmeyin sonradan istediğiniz gibi çıkmaz dünyanız yıkılır.

Geri
Yukarı