YKS 50 günde ilk 50k yapılabilir mi?

Allah Allah? Neye göre yorum yaptın? Sayısalda 30 AYT netiyle 50 günde ilk 50k yapılabileceğine seni inandıran ne oldu mesela? 🤣
AYT de 60 65 net arası yapması yeter büyük ihtimalle konu eksiği var mantıklı bi şekilde lti, trigonometri, analitik, modern fizik, sistemler, organik gibi konularda eksiklerini hızlıca kapatırsa yapar.

Aşırı verimli geçtiği söylenemez dostum ama elimden geleni yapmak istiyorum alabildiğim kadar verim almak istiyorum aynı net aralığında birini görmek güzel ilk senen mi acaba?
Evet ilk senem, sene başı senin gibiydim neredeyse tatil günleri 7 8 saatimi dersin başında geçirmeye zorluyordum. Sonradan fark ettim çok çalışmayla yapamadığımı bende programı hafiflettim. Artık evde 3 4 saat civarı konu çalışıyorum en sonda az test çözüyorum, kalan testleri okulda sorumlu olmadığım ders saatlerinde bitirip konuya veda ediyorum.

Bu arada şimdi netleri gördüm netlerimiz aynı 25K hedefim var. +10 saat çalışmadan bilemeyiz, kaldı 53 gün.
Sınavdan sonra buluşalım hocam ilk seneniz mi benim gibi?

Evet ilk senem, sene başı senin gibiydim neredeyse tatil günleri 7 8 saatimi dersin başında geçirmeye zorluyordum. Sonradan fark ettim çok çalışmayla yapamadığımı bende programı hafiflettim. Artık evde 3 4 saat civarı konu çalışıyorum en sonda az test çözüyorum, kalan testleri okulda sorumlu olmadığım ders saatlerinde bitirip konuya veda ediyorum.
Kolay gelsin hocam hakkımızda hayırlısı.

Evet en doğrusu bu aslında fazla düşünmeden ise koyulmak lazım acaba sizin durum şuan nasıl hocam kaç k sıralama yaptınız ya da şuan istediğiniz yerde misiniz merak ettim açıkçası.
Emin ol netlerim daha kötüydü senden, istemediğim bir lisans bölümüne girmiştim ve bir akşam üzeri bunu hayatım boyunca yapmak istemediğimi farkettim. Beni etkileyen farklı şeyler de oldu elbette, o akşam oturdum ve yeniden hazırlanma kararı aldım. Şu anda 2 diplomam mevcut, bir mühendislik bir bilgi güvenliği.

İstedikten sonra kafaya koyduktan sonra yapılamayacak hiçbir şey yok. Önemli olan motivasyon. Şimdi bu mesajı okuduktan sonra, sağ üstten Sosyal'den çıkış yapıp, konu anlatımıysa onu, değilse soru çözümüne gir. Vakit kaybetme.

AYT de 60 65 net arası yapması yeter büyük ihtimalle konu eksiği var mantıklı bir şekilde lti, trigonometri, analitik, modern fizik, sistemler, organik gibi konularda eksiklerini hızlıca kapatırsa yapar.
AYT çok rahat hallediliyor aslında. Ben hiç unutmam dönem başı ilk girdiğim AYT'de fende 2 net yapmıştım, o ara plan yapıyordum AYT konularını sıraya falan diziyordum ama başlamamıştım. Şu an hala eksik konularım var ama 25 30 civarına kadar çıktım. Bence toplam 60 yapmak ayt için zor değil sadece TYT sıkıntı, ufak bir ara vermede bile netler aşırı düşüyor.

Emin ol netlerim daha kötüydü senden, istemediğim bir lisans bölümüne girmiştim ve bir akşam üzeri bunu hayatım boyunca yapmak istemediğimi farkettim. Beni etkileyen farklı şeyler de oldu elbette, o akşam oturdum ve yeniden hazırlanma kararı aldım. Şu anda 2 diplomam mevcut, bir mühendislik bir bilgi güvenliği.

İstedikten sonra kafaya koyduktan sonra yapılamayacak hiçbir şey yok. Önemli olan motivasyon. Şimdi bu mesajı okuduktan sonra, sağ üstten Sosyal'den çıkış yapıp, konu anlatımıysa onu, değilse soru çözümüne gir. Vakit kaybetme.
Sağol abim güzel mesajın için.Kendi kararına saygı duymana ve gerekeni yapıp istediğin yerde olduğun için takdiri hakediyorsun umarım ömrün boyunca yüzün güler bundan sonra.

Emin ol netlerim daha kötüydü senden, istemediğim bir lisans bölümüne girmiştim ve bir akşam üzeri bunu hayatım boyunca yapmak istemediğimi fark ettim. Beni etkileyen farklı şeyler de oldu elbette, o akşam oturdum ve yeniden hazırlanma kararı aldım. Şu anda 2 diplomam mevcut, bir mühendislik bir bilgi güvenliği.

Benim de benzer durum 2. okulu bırakmayı düşünüyorum çalışmaya başladım bu sene olur olmaz seneye denerim ama şu unutulmamalı kendinize yakıştırmadığınız bir şeyi yapmayın ve hedefiniz varsa ona yeterli olacak değil onun için gerekli en iyi sonuç için çabalayın o zaman gelir sonuç ve mutlu olursunuz...

Benim de benzer durum 2. okulu bırakmayı düşünüyorum çalışmaya başladım bu sene olur olmaz seneye denerim ama şu unutulmamalı kendinize yakıştırmadığınız bir şeyi yapmayın ve hedefiniz varsa ona yeterli olacak değil onun için gerekli en iyi sonuç için çabalayın o zaman gelir sonuç ve mutlu olursunuz...
Bırak veya bırakma diyemem, fakat hedefine ulaşmak için hangi yol gerekiyorsa ona yönel. En kısa olana değil, en garanti olana yönel derim. Yolun sonuna geldiğinde başarısızlık ihtimalini sıfırlamış ol. Başarılar sana da.

Bırak veya bırakma diyemem, fakat hedefine ulaşmak için hangi yol gerekiyorsa ona yönel. En kısa olana değil, en garanti olana yönel derim. Yolun sonuna geldiğinde başarısızlık ihtimalini sıfırlamış ol. Başarılar sana da.

Bulunduğum durumdan memnun değilim ve kafaya taktım sanırım bir aydır ders çalışıyorum istediğim olana kadar çalışacağım bende sağ olun.

Geri
Yukarı