YKS başvurusu için sınav merkezlerini doldururken başka şehirler seçmek gerekiyor

bugra0127

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, Adana’da yaşıyorum ve YKS’ye başvuracağım. Formu doldururken 5 sınav merkezi tercihini de yapmam gerektiği uyarısını veriyor. Ben Adana/Merkez’de yaşadığım için sadece burayı seçmek istiyorum. Adana’daki diğer merkezleri seçsem bile yine de 2 sınav merkezi tercihi boşta kalıyor ve diğer şehirlerden seçmem isteniyor. Neden böyle bir uygulama yapılıyor? Bu sorun sadece bende mi?

Hocam bende aynı problemi yaşadım yaşadığın şehirle alakalı ve 5 seçeneği de doldurman lazım benim 3-4-5. seçeneğim yaşadığım şehir dışı yapmak zorunda kaldım. Sizde öyle yapın. En yakından en uzağa doğru. %90 ilk 2 seçenekten birine düşersin zaten.

Hocam bende aynı problemi yaşadım yaşadığın şehirle alakalı ve 5 seçeneği de doldurman lazım benim 3-4-5. seçeneğim yaşadığım şehir dışı yapmak zorunda kaldım. Sizde öyle yapın. En yakından en uzağa doğru. %90 ilk 2 seçenekten birine düşersin zaten.
Bende aynı şekilde yaptım mecburen, ama gerçekten çok saçma bir uygulama.

Selam, Adana'da yaşıyorum ve YKS'ye başvuracağım. Formu doldururken 5 sınav merkezi tercihini de yapmam gerektiği uyarısını veriyor. Ben Adana/Merkez’de yaşadığım için sadece burayı seçmek istiyorum. Adana'daki diğer merkezleri seçsem bile yine de 2 sınav merkezi tercihi boşta kalıyor ve diğer şehirlerden seçmem isteniyor. Neden böyle bir uygulama yapılıyor? Bu sorun sadece bende mi?

Hocam ne tesadüftür ki bende aynı şehirde yaşıyor ve anlık olarak aynı sorunu bende yaşıyorum. 3 tane ilçe vermiş kozan, ceyhan, merkez diye geri kalanına Adıyaman'ı seçsem ve Adıyaman denk gelse ne olacak ben gecenin 3'ünde sınav için yola çıkmam falan mı gerekecek anlamadım :D

Hocam ne tesadüftür ki bende aynı şehirde yaşıyor ve anlık olarak aynı sorunu bende yaşıyorum. 3 tane ilçe vermiş kozan, ceyhan, merkez diye geri kalanına Adıyaman'ı seçsem ve Adıyaman denk gelse ne olacak ben gecenin 3'ünde sınav için yola çıkmam falan mı gerekecek anlamadım :D
Hocam maalesef öyle ancak çıkma olasılığı çok düşük. En yakın bölgeleri yazmanız çok daha yararlı olur. Mesela Tarsus’u ve Mersin’i biliyorsanız orayı değerlendirebilirsiniz. Biz Osmaniye ve Kadirli’yi bildiğimiz için oraları yazdık mecburen.

Hocam konu dışıda, adanada yks deneme olabileceğimiz yerler neresidir biliyormusunuz?
adana seyhan yaşıyorum 345 biliyorum başka varmıdır o civarlarda dışardan ögrenci alan.

Not aldım hocam başka bildiklerin var mı? Ek olarak nasıl kayıt olacağım ve fiyat bilgisi verir misin?
Başka bildiğim yok haftada bir deneme yeterli oluyor bana zaten. Deneme başı 35 olarak biliyorum. Ben toplu kayıt yaptığım için emin değilim. Arayarak bilgi alabilirsiniz kayıt konusunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı