YKS için kaynak önerisi

Zbyrtmr

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
R5 5600X
16GB 3200MHZ RAM
500GB M.2 SSD
MSİ B550M-A PRO
Selam, bu sene YKS'ye hazırlanıyorum. Bana TYT matematik ve problemler kitabı lazım. Korona zamanı 9. ve 10. sınıfa denk geldiği için ne kaynak aldım ne de çalıştım. Sadece 9-10 da değil 11-12'de de çalışmadım. Şu 4 yılda oturup 100 soru çözmemişimdir. Temelimi soracaksanız, okuldaki denemelerde TYT matematik netim 10 falan geliyordu, denemenin zorluğu ortalamaydı. Şu an bıyıklı matematiğin kampının yarısındayım. Artık kaynak lazım fakat kaynakların zorluğuna, kalitesine hakim değilim. Bana TYT matematik ve problemler kitabı önerisi lazım. İlk kitap ortalama zorlukta, bazı sorular yapabilirken bazıları hafif zorlasın. Branş denemesi de önerir misiniz?

Toplama çıkarma bilen herkesin yapabildiği, amacı öğrenciyi gaza getirmek olan basitlikte kaynaklar önermeyin. Şimdilik bana orta ve zor iki kaynak yeter diye düşünüyorum. Aynı şekilde matematik, fizik, kimya, biyoloji ve dil bilgisi kitabı önerirseniz sevinirim, önereceğiniz kitap konu anlatımı veya soru bankası olması fark etmez. Gerçekten yayınları bilen kişiler bütün dersler için bir set yapabilir. Yayınlara hakim olan arkadaşlar önerirse çok iyi olur, kitaplar olmuş kaç para. Boşuna kalitesiz veya çok zor kitap almış olmayayım. Şimdiden teşekkürler. (önerdiğiniz kitapların zorluğunu ve neden almam gerektiğini yazarsanız sevinirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgi Sarmal alabilirsin. Testleri sırasıyla orta zorluktan zora gidiyor. İkinci kaynak ise 345 önerebilirim. Bu da orta zorlukta fakat zor bir yayınla başlarsan sana fayda vereceğini düşünmem. Olsun ben alacağım yine de diyorsan, Orijinal Matematik önereyim kitap komple zor bana göre. Problemleri ise tüm konuları bitirip çözmeni tavsiye ederim. Onda da Bilgi Sarmal alabilirsin.

Diğer dersler için;
Fizik: 345,
Kimya: Aydın ya da Orbital,
Biyoloji: Palme ya da Biyotik.

Bilgi Sarmal alabilirsin. Testleri sırasıyla orta zorluktan zora gidiyor. İkinci kaynak ise 345 önerebilirim. Bu da orta zorlukta fakat zor bir yayınla başlarsan sana fayda vereceğini düşünmem. Olsun ben alacağım yine de diyorsan, Orijinal Matematik önereyim kitap komple zor bana göre. Problemleri ise tüm konuları bitirip çözmeni tavsiye ederim. Onda da Bilgi Sarmal alabilirsin.

Diğer dersler için;
Fizik: 345,
Kimya: Aydın ya da Orbital,
Biyoloji: Palme ya da Biyotik.
Hocam 345'in matematiği bende var. Zor bir kaynak derken orta düzeyden biraz daha zor manasında dedim. En zoru olarak söylemedim, 345 dediğiniz gibi orta zorlukta. Genel olarak zorluyor 345 beni. Eğer bilgi sarmal 345'ten biraz daha kolaysa ve beni 345'teki gibi orta-zor soruları çözebilme becerisini kazandıracaksa alayım. Eğer 345 gibi neredeyse aynı zorluktaysa genel olarak, başka kaynak önerebilirseniz sevinirim. Çünkü bazı kolay-orta-zor seviyeli soru bankalarında 1-2 tane kolay test oluyor sonrasında bir anda zorlaşıyor.

Hocam 345'in matematiği bende var. Zor bir kaynak derken orta düzeyden biraz daha zor manasında dedim. En zoru olarak söylemedim, 345 dediğiniz gibi orta zorlukta. Genel olarak zorluyor 345 beni. Eğer Bilgi Sarmal 345'ten biraz daha kolaysa ve beni 345'teki gibi orta-zor soruları çözebilme becerisini kazandıracaksa alayım. Eğer 345 gibi neredeyse aynı zorluktaysa genel olarak, başka kaynak önerebilirseniz sevinirim. Çünkü bazı kolay-orta-zor seviyeli soru bankalarında 1-2 tane kolay test oluyor sonrasında bir anda zorlaşıyor.

Bilgi Sarmal iyidir hocam. Sen kitap alırken yine de kitabı incele bir sorularına bak. Kitapta Baştaki sorular ortaya yakın olsa da gitgide ÖSYM tarzı problem gibi soruyor.

Bilgi Sarmal iyidir hocam. Sen kitap alırken yine de kitabı incele bir sorularına bak. Kitapta baştaki sorular ortaya yakın olsa da gitgide ÖSYM tarzı problem gibi soruyor.

Sağ olun hocam yarın gider bakarım. Bir de önerebileceğiniz branş denemesi var mıdır?

Problemler için apotemi ve orijinal bakabilirsiniz, biraz zorlayabilirler haberiniz olsun. TYT matematik içinde 345 veya Bilgi Sarmal idealdir.

Geri
Yukarı