YKS için koçluk alınır mı?

meghka06

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu sene benim sınav senem ve dil bölümünden gireceğim. İstediğim bölüm için TYT'de 300.000 gibi bir sıralama yapmam gerekiyor. O yüzden biz de bugün annem ve babamla dershaneleri gezdik ama sadece TYT veren bir dershane bulamadık. Sonra annemin bir arkadaşının tavsiyesi olarak "koçluk" merkezine gittik, orada da gidip soru çözecekmişim eğer çözemediğim soru olursa oradaki hocalara soracakmışım ve eğer o konu için ders almam gerekirse ekstra ücret ödeyecekmişiz. Bana açıkçası hiç mantıklı gelmedi çünkü zaten kendim evde soru çözüyorum, sadece konu eksiğim var ama bunu nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Sizce böyle bir yere gitmek mantıklı mı?

Yapay zekayı kullanın çok daha iyi koçluk yapacağından eminim. GPT-4 alın ayda 20 dolar verirsiniz, gideceğiniz herhangi bir koçtan daha nitelikli.

Öncelikle zaten öncelikle dershanelere gitmek oldukça mantıksız. Koçluk kısmına gelirsek onlar para tuzağından başka bir şey değil.
Yani ben olsam yapacağım şeyler şunlar olur:
  1. Youtube üzerinde onlarca ders anlatan hocalar var, onlardan biri elbet sana hitap eder. O derslerle devam edebilirsin. Zaten senle beraber sınava girecek öğrenciler de var. Telegram üzerinde ders kanalları var. Soruları oraya atarak çözdürebilirsin. Hatta sana anlatacak kişi de çıkar elbet.
  2. Kütüphanelere gidebilirsin. Orada yine üniversiteye hazırlanan kişiler olacaktır. Onlarla sosyalleşip birbirinize destek olabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba. Bu sene benim sınav senem ve dil bölümünden gireceğim. İstediğim bölüm için TYT'de 300.000 gibi bir sıralama yapmam gerekiyor. O yüzden biz de bugün annem ve babamla dershaneleri gezdik ama sadece TYT veren bir dershane bulamadık. Sonra annemin bir arkadaşının tavsiyesi olarak "koçluk" merkezine gittik, orada da gidip soru çözecekmişim eğer çözemediğim soru olursa oradaki hocalara soracakmışım ve eğer o konu için ders almam gerekirse ekstra ücret ödeyecekmişiz. Bana açıkçası hiç mantıklı gelmedi çünkü zaten kendim evde soru çözüyorum, sadece konu eksiğim var ama bunu nasıl kapatabilirim bilmiyorum. Sizce böyle bir yere gitmek mantıklı mı?
Daha saçma bir şey duymamıştım.

Soru sorun bu koç kim? Ne başarmış? Madem bu işin sırrı onda neden kendi hayatında denememiş??

Hocam tyt için ücretsiz yardımcı olabilirim sene boyunca

Hocam sene boyu her probleminiz ya da ihtiyacınız için konu açabilirsiniz elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Soru sormak içinse kunduz üyeliği alabilirsiniz soracak kimseniz yoksa.

Öncelikle zaten öncelikle dershanelere gitmek oldukça mantıksız. Koçluk kısmına gelirsek onlar para tuzağından başka bir şey değil.
Yani ben olsam yapacağım şeyler şunlar olur:
  1. YouTube üzerinde onlarca ders anlatan hocalar var, onlardan biri elbet sana hitap eder. O derslerle devam edebilirsin. Zaten senle beraber sınava girecek öğrenciler de var. Telegram üzerinde ders kanalları var. Soruları oraya atarak çözdürebilirsin. Hatta sana anlatacak kişi de çıkar elbet.
  2. Kütüphanelere gidebilirsin. Orada yine üniversiteye hazırlanan kişiler olacaktır. Onlarla sosyalleşip birbirinize destek olabilirsiniz.

Anladım. Dediğiniz gibi ne dershaneye ne de koçluğa gitmek mantıklı geldi. Ben de matematikten çok geride olduğum için özel ders alabileceğim birine başvurdum. Bulunduğum ilçe küçük bir yer olduğu için burada kütüphane benzeri insanlarla beraber ders çalışabileceğim ortamlar yok (arkadaşlarım ve benim gibi üniversiteye hazırlananlar kafelerde falan takılıyor böyle bir şey için ama ben tercih etmiyorum).

Hocam TYT için ücretsiz yardımcı olabilirim sene boyunca.

Teşekkürler hocam. Yardımcı olabilirim dediğiniz ne tarz bir yardım? Biraz daha açabilirseniz yardım için başvurabilirim.

Hocam sene boyu her probleminiz ya da ihtiyacınız için konu açabilirsiniz elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Soru sormak içinse kunduz üyeliği alabilirsiniz soracak kimseniz yoksa.

Anladım hocam sağ olun kunduza bir bakacağım.

Teşekkürler hocam. Yardımcı olabilirim dediğiniz ne tarz bir yardım? Biraz daha açabilirseniz yardım için başvurabilirim.
Koçluk yapabilirim isterseniz tabii. Tyt için dedim çünkü dil kısmını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı