YKS için sayısal tavsiyesi

11. sınıf sayısal öğrencisiyim.
Derslerim iyi, kimya ve biyoloji ile sıkıntım yok. Matematikte konuları çok çabuk unutup yine hızla hatırlıyorum. Fizik fena değil.
İlk hafta yatıp uyumak istedim. Şimdi ders vakti.
Tavsiyeleriniz neler, hangi yolu izlemeliyim? Şahsen bu 1 haftada 1. dönem matematik ile fiziği tekrar etmek istiyorum.
Yılın geri kalanı hakkında ve önümüzdeki dönemler üzerine tavsiyesi olan var mı?
İsteğim 40-50 bin civarı.
Aşırı asılmam lazım mı?
OBP düşük değil. Sadece 9. sınıf düşük 70 10/91 11/85 (1. dönem böyle, 2. dönem asılıp 94 civarı ile geçmeyi planlıyorum.).

11. sınıf konularını tekrar etmenin yanı sıra yanında biraz da TYT yapman iyi olur. Bu sene TYT'yi halledebilmen durumunda 12. sınıfta çok rahat edersin.

Benim tahminim doğrultusunda 12. sınıfın ilk dönemi başlayana kadar TYT'den 70-75 net yapabilir düzeye gelmen çok iyi olur ve eğer ki imkanın varsa da açık liseye geçmeni kesinlikle öneriyorum. Başarılar ve kolay gelsin.

Dersi derste öğrenen ve sınavlara düzenli çalışan biriysen bu sene 11. sınıfı iyi öğrenmeye bak derim. Fizikte kötüysen fiziğe asıl çünkü seneye bu kadar bol zamanın olmayacak. Şahsen ben 11'de mekanik konularını çok sağlam oturttuğum için üniversitede bile rahat ettim diyebilirim :D 9-10'da çok eksiğin varsa TYT türkçe ve matematikten birer kaynak bitirebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı