YKS için son 75 gün önerileri

Makaleler
1
Denemelerimin Ortalaması:
33 Türkçe
12 Sosyal
20 Matematik
10 Fen
75 TYT
17 Matematik
4 Fizik
9 Kimya
6 biyoloji
36 AYT

AYT matematik kısmında Türevin yarısı ve integral yok. Ayt biyoloji kısmında sistemler de çok eksik var. Ayt kimya organiğin çoğunu bilmiyorum. 2 sınavda da geometrim max 2 3 geliyor, o kısım çok sıkıntılı. Son 75 gün içinde belki aynı yollardan geçen benden büyükler vardır. Şuan ki duruma bakarak iyi veya kötü durumda olup olmadığımı söyleyebilir misiniz? veya öneriniz varsa dinlemek çok isterim.

Eczacılık istiyorum, %50 ile her hangi bir yer yazabilirim. En kötü 80k sıralama gerekiyor.

En güzel önerim:
Babanızdan kalma 3 ayda istediğiniz arabayı aldıracak mesleğiniz var mı yok mu?
Varsa okumama gerek yok, yoksa:
1 ayda istediğim X bir şeyi bana aldıracak bir iş kolu biliyor muyum?
Varsa okumama gerek yok, yoksa çalışmaktan başka çarem yok.

TYT için bu saatten sonra açıp da soru bankası çözme, denemelerle götür ama TYT fende sanırım konu eksiğin var. Onları hızlıca kapat. AYT için de her ders için önerebileceğim konuyu bitir ve üstüne sadece 1 kaynaktan çöz şimdilik, konular komple bitince 2-3. kaynaklara dönersin. Ayrıyeten ben konu bilmiyorum diye AYT denemelerine girmemezlik yapma, okulda veya dershanede oluyorsa mutlaka gir. Geometri içinse konu eksiğin varsa onları kapat, onun dışında bol soru pratiği yapman lazım, geometri hemen artmıyor.

TYT bence gayet iyi o yüzden TYT artık deneme olarak götür benim TYT netlerim 50-60 arası değişiyor genelde ama ben artık TYT'yi deneme olarak götürüyorum bence sende yap ve AYT'ye daha fazla odaklan yani ciddili odaklan zaten AYT çalışılınca hemen meyvesini veren bir sınav o yüzden onu kolayca yükseltirsin hani TYT sıkıntılı olsaydı belki toparlamak biraz sabır isteyebilirdi ama TYT çok iyi AYT çok rahat halledersin kalan sürede.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı