YKS-MF hakkında tavsiye

HeroOfSamsun

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Ben geçen sene sosyal bilimler lisesinden mezun olmuş bir dil öğrencisiydim. Hedefim o zamanlar bilkent ake idi ama giremedim ve mezuna kaldım.
Bu sene ise ailemle görüşmelerim sonucunda yeni bir karar alarak mimarlık okumaya karar verdim fakat Ekim'den beridir çalışmama rağmen TYT netlerim ancak 40-50 arasında gelip gidiyor, maalesef AYT sayısal görmediğim için AYT kısmı sıfır. Matematiğim de çok parlak değil, fen kısmı Allah'a emanet zaten.
Süre olarak 5-6 ay kaldı ve 230.000 bin gelirse istediğim bölüm olan beykent %50 mimarlığa gidebiliyorum ama bu şartlarda ve bu sürede gidebilir miyim bilmiyorum.
Tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum.

Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Ben geçen sene sosyal bilimler lisesinden mezun olmuş bir dil öğrencisiydim. Hedefim o zamanlar bilkent ake idi ama giremedim ve mezuna kaldım.
Bu sene ise ailemle görüşmelerim sonucunda yeni bir karar alarak mimarlık okumaya karar verdim fakat Ekim'den beridir çalışmama rağmen TYT netlerim ancak 40-50 arasında gelip gidiyor, maalesef AYT sayısal görmediğim için AYT kısmı sıfır. Matematiğim de çok parlak değil, fen kısmı Allah'a emanet zaten.
Süre olarak 5-6 ay kaldı ve 230.000 bin gelirse istediğim bölüm olan beykent %50 mimarlığa gidebiliyorum ama bu şartlarda ve bu sürede gidebilir miyim bilmiyorum.
Tavsiyelerinize ihtiyaç duyuyorum.
TYTyi bırakıp full AYT çalışabilirsiniz zaten daha çok etkiliyor ve çalışıp yapması daha kolay TYT de çalışsan bile yapamayabiliyorsun bazen.

Öncelikle tavsiyen için çok teşekkür ederim. AYT'ye çalışmak bana da mantıklı geliyor fakat benim TYT de maalesef bilgi ve konu eksiğim var, özellikle de fen konusunda. TYT konularını çalışmadan AYT'ye başlamak ne kadar doğru olur bilemiyorum.

Öncelikle tavsiyen için çok teşekkür ederim. AYT'ye çalışmak bana da mantıklı geliyor fakat benim TYT de maalesef bilgi ve konu eksiğim var, özellikle de fen konusunda. TYT konularını çalışmadan AYT'ye başlamak ne kadar doğru olur bilemiyorum.

TYTyi bırakıp full AYT çalışabilirsiniz zaten daha çok etkiliyor ve çalışıp yapması daha kolay TYT de çalışsan bile yapamayabiliyorsun bazen.

Ben de yeni başlayacağım sıfırdan 180 günde yapmaya çalıscam.
Bazı konularda TYT altyapısı gerekebiliyor fende ama tyt fen kolay zaten halledersin matematikte 1 2 konu dışında tyt gerekmiyor aytde.

Hafta icerisinde hangi derse ne kadar süre ayırmam gerekir?

Hedefine göre değişir dostum fakat dil alanından sayısal alanına geçmişsin ve 180 gün gibi bir süre kalmış ciddi bir şekilde çalışacaksan günde 5-6 saat ile olmayabilir. Kendini zorlayıp ilk aylarda 7-8 saatleri görmeyi dene sonrasında daha üst saatlere çekeceksindir zaten. Çalışmalarında TYT'yi salma ama çok da yüklenme ağırlık AYT de olsun. AYT matematik için gerekli TYT matematikte bazı konuları (çarpanlara ayırma, basit eşitsizlikler, mutlak değer vb.) İlk başta bitimen gerekiyor. Aynı şekilde AYT fizik için TYT fizikte olan kuvvet hareket, elektrik için TYT fizikteki elektrik konularını önceden bitirmen gerekir ama tavsiyem fiziği TYT-AYT beraber götürebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı