YKS matematikten 10 net yapmak

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Selamlar TYT matematik ve AYT matematikten hedefim 10'ar net. Hedefim düşük çünkü bu kadar yetiyor 12-13'te olsa olur yani. Sosyal, edebiyat kısmında iyiyim tıkır tıkır ilerliyorum ancak matematik sıkıştı kaldı. TYT 2-4 AYT 2 net falan geliyor. Şu 15 tatil kampında günde 10 saat çalışıyorum. Edebiyat deneme sallıyorum iyi geçiyor. Matematikte şenol hoca ile TYT başladım. Ek olarak ilyas güneş ( video defteri var) hangisine ağırlık vererek gideyim? AYT ise bıyıklı matematikle izliyorum ek olarak eyüp b izliyorum. AYT kısmında çalışacağım konular (fonksiyon, polinom, logaritma, dizi,2. dereceden denklem, trigonometri, limit, mod, binom, karmaşık sayı) buradan 10 net gelir mi? TYT kısmında ise problem daha başlamadım problematik ve şenol hoca problem kitabı var. Kaynaklarım;

TYT: Birey A, 345, okyanus.
AYT: Miray yayınları soru bankası, bilgisarmal, limit.
Fasiküller: Çap AYT %80'i + TYT sayılar + apotemi fonksiyon limit-süreklilik

@BlackCaT alanım AYT olmadığı için net bir yorumda bulunamıyorum. Ancak en çok çıkan konulara baksan oradan da herhalde bir 10 net gelir. Örneğin;
  • Karmaşık sayılar.
  • Fonksiyonlar. (TYT'de de geliyor).
  • Denklemler.
  • Polinomlar.
Bunlar kesin gelir mesela.

@BlackCaT alanım AYT olmadığı için net bir yorumda bulunamıyorum. Ancak en çok çıkan konulara baksan oradan da herhalde bir 10 net gelir. Örneğin;
  • Karmaşık sayılar.
  • Fonksiyonlar. (TYT'de de geliyor).
  • Denklemler.
  • Polinomlar.
Bunlar kesin gelir mesela.
Hocam, polinomlar AYT sisteminde her zaman zor geliyor.
TYT'de de gelmeyi bıraktılar.

@NotLikeThis, TYT'de çıkıyor mu onu bilmiyorum da AYT'de kesin geliyor. Zorluğunu bilemiyorum ama AYT'de genel olarak kolay olmuyor zaten.
Haklısınız hocam, benim demek istediğim şey şu; Yukarıdaki tüm konular azıcık çalışılsa bile net yapılacak konular.
Polinomlar, AYT kısmında ekstra zor olarak geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı