YKS optiğinde alan seçimi nasıl yapılır?

ErayDq

Picopat
Daha fazla  
1706801027949.png

YKS için optikte seçmem gereken böyle bir bölüm olduğunu yeni gördüm. Ben makine mühendisliği, yani sayısal olan bölümü istiyorum ama sözelim de iyi. Eğer sayısalım kötü gelirse EA veya sözel bir bölüm tercih edeceğim. Bu halde buradan neyi işaretlemem gerekiyor? Sayısalı işaretleyince sosyal bilimler çözemiyor muyuz?

Umarım hepsini çözüyoruzdur ve hangi alanda daha iyi sıralama yaptıysak o alanda bölüm tercih ediyoruzdur.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Eki Görüntüle 2104480

YKS için optikte seçmem gereken böyle bir bölüm olduğunu yeni gördüm. Ben makine mühendisliği, yani sayısal olan bölümü istiyorum ama sözelim de iyi. Eğer sayısalım kötü gelirse EA veya sözel bir bölüm tercih edeceğim. Bu halde buradan neyi işaretlemem gerekiyor? Sayısalı işaretleyince sosyal bilimler çözemiyor muyuz?

Umarım hepsini çözüyoruzdur ve hangi alanda daha iyi sıralama yaptıysak o alanda bölüm tercih ediyoruzdur.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
İstediğinizi çözebilirsiniz orası pek önem arzetmiyor.

Eki Görüntüle 2104480

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
Ben böyle bir şey hatırlamıyorum. İstediğinizi çözebilirsiniz , istediğiniz alandan tercih yapabilirsiniz.

Gereksiz bir şey yapmış olursunuz. Alanınızı seçip ona göre çalışın ve sınavda da o bölümü çözün. Eğer hepsini çözmeye çalışırsanız 160 soru 180DK oluyor.

Eki Görüntüle 2104480

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
O işaretlemenin bir önemi yok sayısal çözersen sayısal sıralaman iyi olur. EA çözersen EA sıralaması daha iyi olur bu kadar.

Sınavda böyle bir alan doldurması yapılmıyor. Sınav sonucu olarak her puan türünde size bir puan veriliyor, siz o puan türünü kullanıp istediğinizi yapabiliyorsunuz. Sadece AYT'de oturum sistemi var yani her ders farklı oturumlarda oluyor eğer siz puanınıza bağlı tercih yapacaksanız bütün oturumlara parasını verip kaydolmanız gerekiyor.

Gereksiz bir şey yapmış olursunuz. Alanınızı seçip ona göre çalışın ve sınavda da o bölümü çözün. Eğer hepsini çözmeye çalışırsanız 160 soru 180DK oluyor.
Oturum muhabbeti falan yok mu hocam? Benim sözelim kendiliğinden iyi. Tarih ile iç içeyim, çocukluktan beri kitap ve makale okuduğum için Türkçe netim güzel. Lakin meslek lisesi makine öğrencisi olduğum için bu bölümden devam etmek istiyorum.

Sınavda böyle bir alan doldurması yapılmıyor. Sınav sonucu olarak her puan türünde size bir puan veriliyor, siz o puan türünü kullanıp istediğinizi yapabiliyorsunuz. Sadece AYT'de oturum sistemi var yani her ders farklı oturumlarda oluyor eğer siz puanınıza bağlı tercih yapacaksanız bütün oturumlara parasını verip kaydolmanız gerekiyor.
Otuuum sistemi nasıl oluyor hocam, süre sorunu oluyor mu? Ben dediğim gibi meslek lisesi makine öğrencisi olduğum için makine mühendisliğinden, yani sayısaldan devam etmek istiyorum ama sözelim çalışmadan bile çok iyi. O yüzden sayısal beceremezsem hukuk bile okuyabilirim diye düşünüyorum.

O işaretlemenin bir önemi yok sayısal çözersen sayısal sıralaman iyi olur. EA çözersen EA sıralaması daha iyi olur bu kadar.
Hepsini çözme gibi bir şey yok mu? Ben sayısal bir bölüm istiyorum ama sayısalım şu anlık zayıf. Eğer sözel sıralamam daha iyi gelirse sözel bir bölümü tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı