YKS optiğinde bölüm yazmıyorsa bölüm nedir?

ahmetbey06

Yoctopat
Daha fazla  
Bu yıl ilk mezun senemdi. YKS sınavına girdim bu yıl her iki sınava da girdim. Her iki sınavda da sadece Türkçe ve sosyal testini çözdüm, Matematik hiç çözmedim çünkü Matematiğim yok, yapamıyorum. Optikte bölüm yazmıyordu, sözel, sayısal, eşit ağırlık gibi bölümler yazmıyordu. Sizce bölümüm ne?

O dediğin deneme sınavlarında yazar. Sözel, sayısal ve eşitağırlık sıralaması alacaksın ona göre tercih edeceksin.

bölümünüzü siz belirliyorsunuz hocam. tyt de bölüm yok herkes için ortak bir sınav. ayt de istediğiniz kadar soru çözebilirsiniz ama sayısal sıralamanızı matematik fen eşit ağırlık sıralamanızı edebiyat mat sözel sıralamanızı edebiyat ve sosyal belirliyor yani neyi çözerseniz o alanda puan kazanıyorsunuz .

Bu yıl ilk mezun senemdi. YKS sınavına girdim bu yıl her iki sınava da girdim. Her iki sınavda da sadece Türkçe ve sosyal testini çözdüm, Matematik hiç çözmedim çünkü Matematiğim yok, yapamıyorum. Optikte bölüm yazmıyordu, sözel, sayısal, eşit ağırlık gibi bölümler yazmıyordu. Sizce bölümüm ne?

Çünkü gerek yok. Bölümü seçseniz ne fark eder ki? Her sınava girebiliyor ve puanlarınıza göre her programı tercih listesine yazabiliyorsunuz. Neden bölüm seçesiniz sınavda? Eskiden OÖBP 0.8 yerine 0.3 ile çarpılıyordu bölüm dışı tercih yaparken. Artık öyle bir sistem yok. Zaten hiç olmamalıydı.

O dediğin deneme sınavlarında yazar. Sözel, sayısal ve eşitağırlık sıralaması alacaksın ona göre tercih edeceksin.

Bölümünüzü siz belirliyorsunuz hocam. TYT de bölüm yok herkes için ortak bir sınav. AYT de istediğiniz kadar soru çözebilirsiniz ama sayısal sıralamanızı matematik fen eşit ağırlık sıralamanızı edebiyat mat sözel sıralamanızı edebiyat ve sosyal belirliyor yani neyi çözerseniz o alanda puan kazanıyorsunuz.

Çünkü gerek yok. Bölümü seçseniz ne fark eder ki? Her sınava girebiliyor ve puanlarınıza göre her programı tercih listesine yazabiliyorsunuz. Neden bölüm seçesiniz sınavda? Eskiden oöbp 0.8 yerine 0.3 ile çarpılıyordu bölüm dışı tercih yaparken. Artık öyle bir sistem yok. Zaten hiç olmamalıydı.

Ben liseyi açıktan okuyup bitirdim açık lisede bölüm seçimi yok bu yüzden bölüm seçmedim lisede.

Geri
Yukarı