YKS paragraf çözmede hızlanma

Ya normalde sınavda bir soruyu okusan zaten zaman gidiyor şıkları okuyup tekrar metni oku böyle böyle zaman gider ben böyle yapıyorum okuyorum şıkları okuyup sonra tekrar metni okuyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

Sürekli tekrar yaparak arttırabilirsin. Taktik falan boş iş oluyor genelde. Kitap oku ve paragraf sorusu çöz. Sen kısa yoldan direk olayı bitirmek istiyorsun. 1 haftada devasa değişimler de beklememen lazım. Kitap okumanı kesinlikle öneririm.

Yani sadece bu videodaki taktiklerden yola çıkarak halleder miyim?

Başka yayınların sorularında rüştü hocanın taktikler patlıyor. Hem ÖSYM son cümleye bile cevabı koyabilir. Paragrafın hepsini okumaktan başka çare yok.

Hızlı çözebilmek için ise hızlı okuma eğitimi almalısın. Başka hızlı soru çözmek mümkün değil.

Ya normalde sınavda bir soruyu okusan zaten zaman gidiyor şıkları okuyup tekrar metni oku böyle böyle zaman gider ben böyle yapıyorum okuyorum şıkları okuyup sonra tekrar metni okuyorum siz nasıl yapıyorsunuz?

Bir soruyu bir okuma hakkın var eğer tekrar okumaya ihtiyaç duyarsan boş bırak sonra zaman kalırsa öyle yaparsın. Zor yayın çözüyorsan o da çok zaman kaybettirir. Hangi kitabı çözüyorsun.

Geri
Yukarı