YKS programı yapmak için tavsiye

Karıncayiyen123

Zeptopat
Şöyle bir programım var. Her gün 30 paragraf, TYT mat. konu çalışması + soru çözümü yapıyorum. Bunlara ek olarak TYT fen, dil bilgisi ve geometri çalışıyorum. Fakat bir türlü program yapamadım. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle programı haftalık yapmanı öneririm. Elinde bir A4 kağıdı alıp o hafta çalışman gereken konuları yaz. Sonrasında başka bir A4 kağıdı alıp haftayı günlerine böl ve tüm günlere rutin yaptığın çalışmaları yaz. Paragraf, problem veya geometri gibi burası sana kalmış. Pazartesiden başlayarak diğer A4 kağıdına yazdığın konuları günlere bölüştür. Burada önemli olan bir güne çok fazla yazıp hedefini absürt bir şekilde yüksek tutmaman. Yapabileceğini düşündüğün kadar yaz ve bir günü tamamen sayısal veya tamamen sözel yapmaktansa o güne hem sayısal hem sözel yaz. Aksi takdirde sıkılma ve dersten aldığın veriminin düşme şansı yüksek. Hafta içinde genelde konularını bitirmeye çalış ve hafta sonunu deneme ve hafta içi çalıştığın konuların tekrarları için sakla. Aslında çoğu şey senin ders çalışma düzeninde bitiyor. Kendine mükemmel bir ders programı hazırlamak istiyorsan kendini ve nasıl ders çalıştığını çok iyi tanımalısın. Devamı çok kolay geliyor zaten. İstersen programın için taslak hazırlamana da yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı