YKS sınav yeri için ikametgah zorunluluğu var mıdır?

Kerem353

Centipat
Arkadaşlar normalde İstanbul'da oturuyorum şu an başka bir ildeyim. YKS 2022 sınavı için şu anda bulunduğum yerde girmek istiyorum sıkıntı olur mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar normalde İstanbul'da oturuyorum şu an başka bir ildeyim. YKS 2022 sınavı için şu anda bulunduğum yerde girmek istiyorum sıkıntı olur mu? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
Yanlış hatırlamıyorsam ÖSYM sınavlarında istediğiniz şehri seçiyorsunuz ve ona göre o şehirde rastgele bir okulu atıyor diye biliyorum.

1642698085389.png

MSÜ başvuruları açık şu an ve Ankara'da olmama rağmen istediğim yeri seçebiliyorum. Aynısı YKS için de vardır.

Başvuruyu kendiniz yapıyorsanız sınava gireceğiniz ili seçiniz. Başvuruyu bir ÖSYM işlemi yapan kurumdan yapacaksanız, işlemi yapan öğretmene/memura muhakkak sınava nerede gireceğinizi bildirin. Onaylamanız için verilen çıktıyı da kontrol edin.

Zorunluluk yok. İstediğiniz yeri seçerek girebilirsiniz, problem oluşturmuyor.
Yanlış hatırlamıyorsam ÖSYM sınavlarında istediğiniz şehri seçiyorsunuz.
Doğru hatırlıyorsunuz hocam.

Maalesef seçemedim adresi değiştirince onaylama ekranı geliyordu ani değişiklikler sebebiyle İstanbul'u tercih etmek zorunda kaldım.

Dosya Ekleri

• thj.PNG
    thj.PNG
    63,8 KB · Görüntüleme: 528

Geri
Yukarı