YKS Sınavım İptal Olur mu?

Ikizlerizm

Centipat
1 hafta önce YKS sınavındaydim sınavın bitmesine son 15 dk kala çıkmak yasaktı ve son 3 dk kala bizim sınıftakiler çıkmaya çalıştı ve gözetmen öğretmen biraz yüksek sesle çıkmak yasak diye öğrencilere bağırdı. Tam yanımdaydı ve bende o an korkuyla ve gozetmenin sesinden refleks olarak 1 2 saniyeliğine arka caprazima döndüm gözetmenler bana bir şey demedi, uyarılmadım ve tutanak tutmadilar. Sınıfımızda da dijital saat yoktu normal saat vardı, sizce kural ihlalinden sınavım iptal olur mu? Çok heyecanlıyım ve kendi hocalarimin çoğunu aradım sordum bir şey olmaz dedi ama ben çok paranoya yaptım 18 Temmuz'a kadar nasıl bekleyeceğim sizce bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olup olmayacağınız kimse bilemez. Yalnız kural ihlalinde bulunduğunuz zaman sizi uyarmazlar muhtemelen. Ya da "Ahmet Veli, buraya gelin tutanak tutacağız" demezler. O kadar insan orada sınav oluyor ve siz orada karmaşa çıkartıp onların sınavına mani olabilirsiniz. Düşünsenize size "sınavınız iptal oldu tutanak tutuyoruz" derseler tepkisizce dışarı mı çıkardınız? Bunlar yaşanmasın diye size söylemeden işlem yaparlar. Eğer direkt olarak sınavın işleyişine engel oluyorsanız polisi çağırırdı. Bu arada koyun gibi sürüye uymanın ne kadar kötü bir şey olduğunu tekrar görmüş olduk. 10 defa uyarıyorlar son 15 dakika kala çıkamazsınız diye.

Sorun olmaz bu sınavda kamera yoktu. Tutanak tutulmadıysa hiçbir gerekçe göstererek sınavı iptal edemezler. İstisnalar hariç.

Endişe etme bir şey olmaz. Ben de geçen sene yaptıydım. Bizim de saat durmuş birisi söylediydi ben de refleks olarak arkaya baktım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı