2022 YKS zor olur mu?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Sizce geçen seneki gibi zor olur mu? Bence geçen seneki kadar zor olmaz ama 2019 yılı kadar da kolay olmaz. İkisinin arasında olur diye düşünüyorum. Geçen seneye göre bir tık daha kolay olur ve olimpiyat sorularını kaldırırlar bence. Sizin düşünceniz ne?

Bunlar şans soruları. ÖSYM bununla ilgili herhangi bir bilgi vermiyor. Şu yıl kolay şu yıl zor demek de doğru değil. Bana sorarsanız TYT zor olur. Rakip gittikçe artıyor çünkü. YDT'nin de kolay olacağını düşünüyorum, AYT'yi bilmem. Belirttiğim gibi, tahmin ettiğim için söylediklerimin herhangi bir değeri ve güvencesi yok.

Bunlar şans soruları. ÖSYM bununla ilgili herhangi bir bilgi vermiyor. Şu yıl kolay şu yıl zor demek de doğru değil. Bana sorarsanız TYT zor olur. Rakip gittikçe artıyor çünkü. YDT'nin de kolay olacağını düşünüyorum, AYT'yi bilmem. Belirttiğim gibi, tahmin ettiğim için söylediklerimin herhangi bir değeri ve güvencesi yok.
Hocam ben de tahmin dedim zaten. Fikir alıyorum sadece.

Kolay olması daha kötü sınav zorsa istediğin bölümü o kadar kolay kazanırsın. Kolay olunca yığılma oluyor herkes matematigi Full çekiyor örnek 2016 matematik Full çekmeyeni dövüyolardı.

Şimdikilerin işi zor 3.5 milyon kişi sınava girecek de 20K'ya girenler anca tıp kazanabilecek. Diğer türlü zaten universite okumanı tavsiye etmiyorum. Umarım başarılı ve dediğim Bolu'me puanı yetecek bir sonuca ulaşırsın. Bol sans.

Son düzenleyen: Moderatör:
TYT 30 dk verildigi icin gecen seneyle ayni zorlukta olur bence. Gecen sene aşırı zordu o yuzden netler dusmustu. 30 dk ile dengelemis olurlar bence. AYT'de ayni zorlukta kalir muhtemelen. Yine gecen sene dusmustu netler zaten zordu.

YDT'nin de kolay olacağını düşünüyorum.
Gene kolay bir YDT gelecek maalesef. Ortalama sayısal öğrencisinin bile 50-55 net yapabileceği bir sınav olacak. Dolayısıyla TYT yapan kat kat daha öne geçebilecek dil sıralaması adına. Özellikle de matematik, çok belirgin olacak bu sene önceki senelerde olduğu gibi.

Geçen seneki kadar matematiğin zor olacağını düşünmüyorum. Ama fen ve sözel kısımları daha zor yapacaklarını düşünüyorum. Özellikle bu sene zorlayacaklarını düşündüğüm fen dersleri kimya ile biyoloji olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı