YKS sınavına kadar Matematik yetiştirme

Turk Kahvesi

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar ne yapacağımı bilemedim sizden yardım bulmayı umuyorum. YKS sınavına kadar TYT 25 net AYT 25 net yapmam gerekiyor. Şu ana kadar diğer dersleri kastım. Matematik 0'dan başlayıp o kadar nete çıkmam için nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Hocalardan veya açılan farklı konulardan yardım almak istedim ama kafam karıştı herkes farklı bir yol diyor. Arkadaşlar bana bu konuda bir yol gösterin nereden başlayacağım?

7/24 durmadan konu tekrarı yapar ve sürekli test çözersen olur. Tabi bunu yılmadan devam ettirmen lazım. Eğer o kadar çözemem diyorsan temelin yoksa imkansız. Sonra benim gibi yıllar sonra acısını çekersin :D Öğrendiğin, çözdüğün sorular ileride hep karşına çıkacak ve en ufak bir işe girerken bile gerekecek. Dediğim gibi sürekli ama sürekli soru çözmeye bak. Zaten sorular her zaman birbirini tekrar eder. Sen her olasılığı denersen illaki 25 net yaparsın.

TYT için şunu söyleyebilirim geçen sene 12 soru ondan önceki sene de 11 tane Problem sorusu geldi.
TYT matematik için problemler, üslü-köklü-rasyonel sayılar ve biraz geometri yapman yeterli olur diye düşünüyorum.

Ama AYT için aynı şeyi söylemek çok zor.
Limit, Türev ve integral dediğimiz o üçlüyü iyi bilmek lazım ve buradan 10 soru geliyor.
Zaten bu üçlüyü yapabilirseniz fonksiyonları da yapabilirsiniz 2 soru da oradan geliyor.

Bunun yanında 1 soru dizilerden geliyor yaparsınız diye düşünüyorum.

Trigonometri, kombinasyon, permütasyon ve Logaritma konularından toplam 8 soru gelmiş.

Bunun yanında 8 Geometri sorusunun bazılarını yaptığınızı düşünürsek 25 Net yapabilirsiniz.

Bu arada saymadığım kümeler, aritmetik, mutlak değer ve temel kavram konularından ortalama bir soru geliyor bunları da yapabilirseniz 25 Net yapma şansınız çok artıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı