YKS sınavında 330 puan cidden zor mu?

Bu arada hocam puan değil de sıralama daha mühim siz çalışın, elinizden gelenin en iyisini yapın, puanınızı değil sıralamanızı yükseltmeye bakın önerim budur. Dediğiniz puan günlük 2 saat ders çalışma ile çok çok kolay alınır fakat burada önemli olan konu çok çalışmaktan ziyade anlayarak çalışmak bunu dengede tutmaya gayret edin çalışmadan başarabilirsiniz bu da bir ihtimal fakat istediğiniz yere gitmek için gayret göstermeniz lazım bu da bazı şeylerden feragat ederek olur. Sınavda başarılar dilerim.

Bu arada hocam puan değil de sıralama daha mühim siz çalışın, elinizden gelenin en iyisini yapın, puanınızı değil sıralamanızı yükseltmeye bakın önerim budur. Dediğiniz puan günlük 2 saat ders çalışma ile çok çok kolay alınır fakat burada önemli olan konu çok çalışmaktan ziyade anlayarak çalışmak bunu dengede tutmaya gayret edin çalışmadan başarabilirsiniz bu da bir ihtimal fakat istediğiniz yere gitmek için gayret göstermeniz lazım bu da bazı şeylerden feragat ederek olur. Sınavda başarılar dilerim.
Aynen öyle. Sınav basitse herkese basit, zorsa herkese zor. Bana kolaydı ona zordu yok, herkes aynı sınava giriyor.

Yani? Anlamadım da.

Şöyle diyeyim 3₺ paran var ve hem cips hem kola almak istiyorsun ama ikisine paran yetmiyor ve çikolata alıyorsun. Bu YKS olayı da öyle arkadaşım 1 yıl özel hoca vs. ayarladı 200+ gibi bir puan aldı ben 300+ bir şey almıştım önceden hani çalışmayla alakalı değil şansın varsa geçersin yoksa istediğin kadar çalış hep çalışmadığın yerden çıkacaktır.

Mezun olan biri olarak şunu söylemek istiyorum puan aslında çok da önemli değil çünkü üniversiteler puana göre değil sıralamaya göre alıyorlar. 330 Puan muazzam zor falan değil 40-45 net ile çok rahat yapabileceğiniz bir şey. Ben EA öğrencisiyim ve ayt sayısalda sadece 31 matematik neti ile 324 puan yapmışım.

Geri
Yukarı