YKS sözelde 350.000 puan yapmak ne kadar zor?

Hedefe bu kadar odaklanmamın sebebi, İstanbul'daki 4 vakıf üniversitesi bu sıralama ile tam burslu olarak alıyor. Kaçırmam durumumda İzmir'ya da Ankara gibi yerler gelir ve açıkçası şehir dışına çıkmak istemiyorum.

Hedefime ulaşmam çalışmayı bırakmam anlamına gelmiyor. Üniversite seçeneğimin artması için daha yüksek puanlar almaya çalışabilirim.

Tamam anlaşıldı. Zaten benim hedefim tıp'da ondan hedefi büyük tut dedim. Senin kararına saygı duyuyorum.

Hocam Tarih-1 için bana verebileceğiniz bir öneri var mıdır çalışma konusunda? Edebiyat, Coğrafya'yı çok severek yapsam da, Tarih'e bir türlü çalışamıyorum. Zevk alamıyorum.

Hocam Tarih-1 için bana verebileceğiniz bir öneri var mıdır çalışma konusunda? Edebiyat, Coğrafya'yı çok severek yapsam da, Tarih'e bir türlü çalışamıyorum. Zevk alamıyorum.
Tarih'te iyi olsam bile Osmanlı'dan önceki tarihi (Avarlar, Sümerler zamanını) sevmiyorum, cidden sıkıcı geliyor. AYT Tarih-1 bana Tarih-2'den biraz daha zor geliyor.

Sonradan nasıl tarih sevilir açıkcası bilmiyorum. Hiçbir üniteyi sevmiyor musunuz?

Tarih'te iyi olsam bile Osmanlı'dan önceki tarihi (Avarlar, Sümerler zamanını) sevmiyorum, cidden sıkıcı geliyor. AYT Tarih-1 bana Tarih-2'den biraz daha zor geliyor.

Sonradan nasıl tarih sevilir açıkcası bilmiyorum. Hiçbir üniteyi sevmiyor musunuz?
Genel olarak evet çünkü aşırı derecede uzun ve detaylılar. Bir konunun 3-4 saatlik video izleme süresi, bunu yanında not alınması ve o konunun ezberlenmesi var. Bir türlü sevemiyorum.

Genel olarak evet çünkü aşırı derecede uzun ve detaylılar.
Evet, kesinlikle detaylar çok ama genelde hepsi önemli olmuyor.

Ben edebiyatta yazarları ezberlemekte zorlanıyorum.

Evet, kesinlikle detaylar çok ama genelde hepsi önemli olmuyor.

Ben edebiyatta yazarları ezberlemekte zorlanıyorum.
Önemli konuları biliyorsanız yazabilir misiniz?

Malesef tam bir ünite söylemek mümkün değil.
Kusura bakmayın hocam, yukarıda dediğim "Genelde her detay önemli olmuyor" kısmı AYT Tarih-1'de geçerli olmuyor. Bu yüzden dediğimi unutun.

@BigBangZero Benim gözümde YKS'deki Tarih aslında şöyle:

TYT-Tarih: Az bilgi isteyen, genellikle okuduğunu anlama ve biraz tarihsel mantık isteyen kısım.

AYT-Tarih 1: Aynı zamanda Sözel ve Eşit Ağırlıklar girdiği için eleyiciliği yüksek olan ve detaylı bilgiler isteyen kısım. Tarih sevmeme rağmen bende her detayı aklımda tutamıyorum. Şuan 10 sorudan 5 doğru yapabiliyorum.

AYT-Tarih 2: Sadece sözellerin sorumlu olduğu bir bölüm olması nedeniyle eleyiciliğin az olduğu, sorularda bilgi istese de detaylara fazla inmeyen kısım. 11 sorudan 7 doğru yapabiliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı