YKS son 54 gün serüvenim

TYT 300k için gereken netleri bilmiyorum ama her zaman şu taktiğimi benimsemiştim, eğer zaman kısıtlıysa kolay net getirebilecek konuları çalışmalıyım. Böyle ilerleyebilirsiniz.

Sınırlarında dolaşırsın diye tahmin ediyorum. Matematiği 20 yapmaya bak.

Hocam 60 net gerekiyor TYT açısından söylüyorum. Geçen yıl 60 net ile 320k geliyormuş bu yıl bir oynama olur mu sıralama açısından.

TYT 300k için gereken netleri bilmiyorum ama her zaman şu taktiğimi benimsemiştim, eğer zaman kısıtlıysa kolay net getirebilecek konuları çalışmalıyım. Böyle ilerleyebilirsiniz.

Sınırlarında dolaşırsın diye tahmin ediyorum. Matematiği 20 yapmaya bak..
Sizin attığınız konular fen de 15-20 bandında getirir mi?

Hocam 60 net gerekiyor TYT açısından söylüyorum. Geçen yıl 60 net ile 320k geliyormuş bu yıl bir oynama olur mu sıralama açısından.
TYT açısından o sıralamalar ve daha üstündeki sıralamalarda oynama payı yüksek oluyor. Mesela 350k sıralama gelmiş ama geçen senenin 300k'lık bölümüne giremiyor öğrenciler. Makas daraldıkça oynama payı da azalıyor. Geçen seneki netlerden birkaç net fazla yapmaya bakın.

Sizin attığınız konular fen de 15-20 bandında getirir mi?
Yanlış yapmazsanız getirmesi lazım. En azından bir iki sene önce öyleydi. Soru dağılımını kontrol etmelisiniz. Fakat 15 net garanti görüyorum bu konuları doğru yapan biri için.

TYT açısından o sıralamalar ve daha üstündeki sıralamalarda oynama payı yüksek oluyor. Mesela 350k sıralama gelmiş ama geçen senenin 300K'lık bölümüne giremiyor öğrenciler. Makas daraldıkça oynama payı da azalıyor. Geçen seneki netlerden birkaç net fazla yapmaya bakın.

Yanlış yapmazsanız getirmesi lazım. En azından bir iki sene önce öyleydi. Soru dağılımını kontrol etmelisiniz. Fakat 15 net garanti görüyorum bu konuları doğru yapan biri için.

Tamamdır hocam sağ olun bir de 300-350k civarı yapılırsa Marmara elektrik gelir mi? (geçen yıl 450k ile kapatmış.)

Tamamdır hocam sağ olun bir de 300-350k civarı yapılırsa Marmara elektrik gelir mi? (geçen yıl 450k ile kapatmış.)
Bu sıralamada 100k farkın 1 senede kapanmasını düşük ihtimal olarak görüyorum. 500k ve üstü olsaydı ihtimal yükselirdi. Bu yorumları da birkaç senelik yök atlas deneyimime göre yapıyorum :)

Selamlar, 3 günlük yorum banı yemiştim. Bugün açıldı ve 3 günlük yaptıklarımı yazacağım.

19 Nisan
-TYT Genel deneme.
-AYT Biyoloji duyu organlari konu. +
-AYT Fizik elektrik devam.
-AYT Kimya Organik 2 video. +
-AYT Mat Trigonometri. +

20 Nisan
-AYT Kimya organik devam + denge soru çözüm videosu.
-AYT Biyoloji destek ve hareket tekrar.
-AYT Matematik integral 50 soru.
-AYT Fizik elektrik dün bitirdigim yere kadar.
-AYT Kimya bitirdigim yere kadar.
-AYT Bioloji hormonlar 50 soru.
-AYT Kimya sivi cözeltiler 50 soru.
-AYT Fizik son konular tekrar + her konudan toplam 50 soru.
- AYT genel tekrar.
-AYT Matematik Trigonometri 3 bitis.

Son 47 Gün;

Selamlar, dün 9 saatlik bir çalışmanın ardından bugün 10 saatleri görmeyi hedefliyorum. Yorucu bir gün olacak ama maalesef "No pain no gain.". Bitirmem gereken konular var ve zamanda çok dar. Ümidi kaybetmek yok basmaya devam BAS LAN BAS!

-AYT Matematik Trigonometri 2 bitecek
-AYT Kimya organik devam 4 video.
-AYT Biyoloji destek ve hareket devam edip bitecek.
-AYT Geometri analitik tekrar.
-AYT Matematik İntegral alan 50 soru.
-AYT Fizik elektrik biten yerler soru + tekrar
-AYT Kimya Organik biten yere kadar soru.
-AYT Kimya gazlar-sıvı çözeltiler 3-3 test
-AYT Biyoloji Duyu organları tekrar + 50 soru.
-AYT Biyoloji Destek ve hareket 50 soru.
-AYT Geometri 3 adet deneme.

Son 43 Gün;

2 gündür yazmayı unutuyordum. Pazartesi günü 3.30 saatlik bir çalışma oldu yani çalışamadım. Dün ise 7 saatlik bir çalışmanın ardından dinlenmeye geçip yattım. Sınava 43 kaldı diyebiliriz (AYT adına konuşuyorum). Gün geçtikçe stresim de aynı oranda artıyor ama pes etmek yok.

-AYT Matematik Limit tekrar
-AYT Fizik İtme Momentum
-AYT Kimya Organik devam
-AYT Biyoloji Dolaşım Sistemi bitir
-AYT Matematik İntegral-Limit soru 50-50
-AYT Fizik Newton 3 test - Manyetizma 3 test
-AYT Kimya organik soru
-AYT Biyoloji dolaşım soru

Ayrıyetten yazmadığım süreçte; Manyetizma, Newton Hareket Yasaları, Sindirim Sistemi bitti

Son düzenleme:

Geri
Yukarı