YKS ve MSÜ ertelenir mi?

Bence ertelemezler. Pandemide çünkü ne haltlar yedikleri ortada. Bu üzücü olay benim gibi YKS'ye hazırlanan öğrenciler için sınav psikolojimizi etkiledi diyebilirim. Bu hafta sadece gündemi takip ettim yani ders falan çalışamadım. İnsan odaklanamıyor işte. Sınav için korkuyorum, depremzedekiler için de ayrı üzülüyorum.

Bence ertelemezler. Pandemide çünkü ne haltlar yedikleri ortada. Bu üzücü olay benim gibi YKS'ye hazırlanan öğrenciler için sınav psikolojimizi etkiledi diyebilirim. Bu hafta sadece gündemi takip ettim yani ders falan çalışamadım. İnsan odaklanamıyor işte. Sınav için korkuyorum, depremzedekiler için de ayrı üzülüyorum.

Yalnız değilsiniz.

YKS en az bir hafta ertelenir diye düşünüyorum ama MSÜ'de 1 hafta çok yetersiz. Biraz daha tolerans olursa belki 3 hafta kadar ertelemeye gidilir. Sorular da kolay olur. Ben depremin kilometrelerce ötesinde mental olarak bittim oradaki mağdurlar sınavı hiç düşünemez şu durumda. Ertelenmezse ciddi ayıp olur bu artık.

Ertelenemez, şehir dışı üni kazanan öğrencilerin yerleşmesi vs. var. Üniversitelerin her sene belli bir programı var, çok değiştirilemiyor. Adil olmadığının farkındayım ama vaziyet bu.
Üniversiteler kapatılabiliyorsa sınavlar da ertelenebilir. Erteleme sebebi ile zaten şu anda illa ki takvimlerini gözden geçirecekler.

Pandemi ile deprem psikolojisi bir tutulmaz hocam. Ülkenin her tarafında millet mental olarak bitik. Pandemi o kadar büyük mental çöküş getirmedi. İki akrabamı kaybettim ama şimdi deprem olduğu kadar çökmemiştim. İstesem de odaklanamıyorum derslere.

2-3 haftadan fazla ertelenmesi çok zor. Çalışacaksanız kesinlikle konu bırakmayın o zamana, ertelenirse günde 3 denemeden 40-50 deneme fazla çözersiniz.

2-3 haftadan fazla ertelenmesi çok zor. Çalışacaksanız kesinlikle konu bırakmayın o zamana, ertelenirse günde 3 denemeden 40-50 deneme fazla çözersiniz.
Konularım 1 hafta önceden bitti ve denemeye başladım. Ancak deprem olunca ara verdim. Artık yavaş yavaş geri başlayacağım. Ne yapalım cenazemize üzülemiyoruz bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı