YKS ve OBP

Dediği şeye gülmek çocuğa gülmektir zaten? Yanlışsam söyleyin.

Haklısınız birinin dediği şeye gülmek kişiye gülmektir. Ama burada tekrar belirtiyorum güldüğüm konu "88" puanının az görülmesi o da benim çektiklerimden dolayı bu fikirdeyim. Yoksa kesinlikle yaşadığı duruma gülmüyorum.

Haklısınız birinin dediği şeye gülmek kişiye gülmektir. Ama burada tekrar belirtiyorum güldüğüm konu "88" puanının az görülmesi o da benim çektiklerimden dolayı bu fikirdeyim. Yoksa kesinlikle yaşadığı duruma gülmüyorum.
Hocam açık olayım benim yaşadıklarıma bakarsam bana da komik gelir 88 ile tatmin olmamak. 05 falan almışlığım var ama bu konu farklı o yüzden komik gelmedi. Her neyse. İlk başta dediğiniz şeye şimdi açıklık getirip yaşadığı duruma gülmemiş olduğunuzu belirtmenize sevindim.

Senin yazdığın mesajlardan açıkçası ben bunları anladım buna göre yanıt verdim. 88 ortalamanın tatmin etmemedi demesine gülen birinin notları %90 kötüdür. Genel düşünüp bu yorumu yaptım. "Yaşadığımız Türkiye'de herkes emeğinin karşılığını alıyormuş gibi konuşuyorsunuz." Cümlesinden de ne anlamamızı bekliyorsan artık. Dolaylı yolla mesajlarında uğraşma dedin çocuğa.

Maalesef kanka notlarım her gün sabahlayana kadar çalıştığım için ve sürekli sorunlu insanlar bana hocalık ettiği için fazlasıyla yüksek." Yaşadığımız Türkiye'de herkes emeğinin karşılığını alıyormuş gibi konuşuyorsunuz" cümleside çocuğa karşı aman ha uğraşma gibi bir mesaj değil aksine sizde hak verirsiniz ki gayet doğru olan bir genelleme. Bu konu üzerine uğraşması gerektiği de gayet açık ortada benim bu yazdığım cümleden dolayı özgüveni kırılıp da hayata küsmesin yani.

Maalesef kanka notlarım her gün sabahlayana kadar çalıştığım için ve sürekli sorunlu insanlar bana hocalık ettiği için fazlasıyla yüksek." Yaşadığımız Türkiye'de herkes emeğinin karşılığını alıyormuş gibi konuşuyorsunuz" cümleside çocuğa karşı aman ha uğraşma gibi bir mesaj değil aksine sizde hak verirsiniz ki gayet doğru olan bir genelleme. Uğraşması gerektiği de gayet açık ortada yani.
Hocam demek istediğinizi anladım. Ben şahsen biraz yanlış anlamışım. Keşke biraz daha açık olup cümlelerinizi açıklasaydınız. Yanlış anlaşılmaya müsait cümleler kurdunuz. Ya da sıkıntı bende. Normalde 88 bence de düşük bir not değil ama hedefi ilk 10k olunca gülmemek gerekiyor.

Hocam demek istediğinizi anladım. Ben şahsen biraz yanlış anlamışım. Keşke biraz daha açık olup cümlelerinizi açıklasaydınız. Yanlış anlaşılmaya müsait cümleler kurdunuz. Ya da sıkıntı bende. Normalde 88 bence de düşük bir not değil ama hedefi ilk 10k olunca gülmemek gerekiyor.

Yok sorun sizde değil. Ben fazla keskin konuştuğum için yanlış anlaşıldı. Umarım arkadaş da hedeflerinde başarılı olur. Size karşı olan eleştirim de bir anda kimseyi yargılamamanız olacaktır iyi geceler dilerim.

9. sınıfta bu kadar takarsan 4 yılda işin çok zor.
hocam takma denemez lisemdeki ortam gerçekten berbat yani 4 sene sonra gireceği sınavın ismini bilen yok puanı fena değil ama ortam kötü ne yalan söyleyeyim başka çıkış yolum da yok ne baba parası falan düşünmek zorundayım yani

Benim sınav senem benim de umurumda değil. Sorun bizde sanırım. Ayrıca çocuk 88 ortalama beni tatmin etmedi dedi ya ona çok güldüm.

Hedefim o değildi ve etmedi ne olursa olsun ilk dönemi 90 ve üstü ortalama ile kapatmakti hedefim kusura bakmasın kimse ama 9 ve 10 da bir yerleri yayarak yatıp yumurta kapıya dayandı mı çalışmaya başlamanin benim nezlimde hiç anlamı yok.

Hedefin yüksek o yüzden OBP senin için önemli. Durumu hocaların ile konuşabilirsin. He şöyle bir şey de olabilir. Verdiği notdan dolayı konuşacağın için sana gıcık olup daha da düşürebilir. Bu da bir olasılık. Ortalamanı bir şekil 95 civarına çıkarabilirsen 95 ile 97-98 çok fark etmiyor. İlk 10k için OBP'enin fazlasıyla yetceğini düşünüyorum. Baktın sözlü konusunda iyice düşük verdiler. Okul değişmeyi düşünebilirsin. Sen derslerine odaklan günlük çalış önemli olan asıl kısım bu.

Hocam vallahi ağzımda kuş tutsam yaranamıyorum ben klasik sınav zaten çok zor 2008 ve 2009 lularin fen ve özel lise dışındaki öğrenciler için OBP'lerin yüksek olmayacağı bu sınav sisteminden dolayı aşikar gibi bir şey hal böyleyken hala sözlülerde sınav puanlarının altında veriliyor hastayım okula gitmedim bu hafta tüm ödevleri attim tamam yazdı sözlüme hiç ödev eksiğim yok 85 girmiş aldığım not 89 95 yani yazıktır günahtır ne diyeyim ben ya ortak sınav olduk yanlışım yok 40 sorudan hepsi doğru hemen öncesinden deneme olduk okulda 4.oldum kimse de gelip tebrikler demiyor deneme netlerinde 16. kişi ile 17.kisi arasında 25 net falan fark oluyor ne demek istediğimi anladınız bence konuşsam dert konuşmasam dert.

Hocam vallahi ağzımda kuş tutsam yaranamıyorum ben klasik sınav zaten çok zor 2008 ve 2009 lularin fen ve özel lise dışındaki öğrenciler için OBP'lerin yüksek olmayacağı bu sınav sisteminden dolayı aşikar gibi bir şey hal böyleyken hala sözlülerde sınav puanlarının altında veriliyor hastayım okula gitmedim bu hafta tüm ödevleri attim tamam yazdı sözlüme hiç ödev eksiğim yok 85 girmiş aldığım not 89 95 yani yazıktır günahtır ne diyeyim ben ya ortak sınav olduk yanlışım yok 40 sorudan hepsi doğru hemen öncesinden deneme olduk okulda 4.oldum kimse de gelip tebrikler demiyor deneme netlerinde 16. kişi ile 17.kisi arasında 25 net falan fark oluyor ne demek istediğimi anladınız bence konuşsam dert konuşmasam dert.
Bence acilen okul değiştirmeye bak.

Hocam 88 az degil tam olması gereken not 15 tatilde derslere yogunluk verin.
Hakkınızı fena yemişler bizde 85 ders ort olana en az 90 giriyorlar.
Bulundugunuz yerde onun gibi ortamı olan iyi bir lise varsa okul degistirin ama yoksa okul degiştirmeyi düşünmemenizi tavsiye ederim.
Bir de bilmeni isterim ki 9. sınıf 10. sınıfa göre cok daha zor. 9. sınıf 2. dönem toparlayamasan 10. sınıfta sansın olacaktır.

Geri
Yukarı