YKS'de 5000 sıralama yapmak

Hocam çok güzel anlatmışsınız cidden. Ben şu an konuları günü gününe çalışıp 2 kaynak çözerek ilerliyorum. Bazı konularda eksiklerim oluyor onları hafta sonları çalışarak hallediyorum. Dediğim gibi 11 çalışmam dışında boş zamanım oluyor. Bu zamanda normal TYT mat konularına mı bakmalıyım problem mi çalışmalıyım?
Tyt mat netin ne alemde bilmiyorum ama zaten tyt mayın büyük çoğunluğu sayı problemi tabanlı şeylerdir. O yüzden eğer 28 30 gibi barajları geçtiysen tyt Matta az ama zor problemler ile tyt matını geliştirmeye devam etmeni ve bu süreçte aytye de ağırlık vermeni tavsiye ederim. Geometriyi de unutmayın tabi ki sınavda belirleyici soruların yarısı oradan oluyor genelde. Farklı tip geometri soruları çözün örneğin çizimi sizin yaptığınız. 2018 ayt geometride şekil yoktu yanlış hatırlamıyorsam. Ama analitik geometri azaldı sanırım durum değişebilir. Velhasıl tytnizi belli seviyeye getirdikten sonra zor problem/deneme ile yola devam edip ayt geçin. Deneme diyorum çünkü iyi yayınların denemelerinde cidden hoş sorular oluyor. Test kitabında on sorudan dokuzu o kalitede olmayınca zamanınızı boşa yiyebilir. Tabi ki test kitabı da çözmeyi ihmal etmeyin hangisine ne zaman ihtiyacınız olduğunu siz belirlersiniz hocalarınızla

Geri
Yukarı