YKS'de tercih nasıl yapılmalı?

Peki böyle yaparsam açıkta kalmam değil mi?

Aslında şu anki en büyük korkum açıkta kalmak.

Hocam istersen sınavdan sonra sonucunu at birlikte yaparız. Elimizden geldiğince açıktan kalmamanı sağlarız. Tam sonuçlara göre değerlendirmek daha mantıklı.

Bölümler bazen 15- 20 k ya kadar oynama yapıyor yükselebiliyor ama hedefin 900k ise okumanı önermem bu şartlarda sadece vakit ve nakit tüketir.

Hocam aslında açıkta kalmamak için bizim okuldaki rehberlikçiyle yapsam daha iyi gibi.

@Bingoo

@ustaaaaa

@ustaaaaa
Tabi tabi kesinlikle bilir kişi ile bir taslak oluşturun. Ben ilk başta rehber hocamla gidebileceğim ve istediğim yerleri seçtim daha sonrasında o bölümde okuyanlarla konuşarak eleme veya ekleme yaptım. İlk başta bilen bir kişi ile yapmak çok çok önemli.

Ben şu şekilde bir tercih yapardım.

1-5: 700/850k arası
5-15: 850k/1.1m arası
15-24: 1.1m<

Üst kısımlara gelme şansı oldukça düşük, gelmesi sürpriz olacak sıralamalar yazılır. Fazla yazmamaya dikkat et. Sonrasında normal sıralamanın civarlarında fazlaca bölüm yaz. En sona da gelmesi neredeyse kesin olan yüksek sıralamalardan yaz ki açıkta kalmayasın.

Ben şu şekilde bir tercih yapardım.

1-5: 700/850k arası.
5-15: 850k/1.1m arası.
15-24: 1.1m<

Üst kısımlara gelme şansı oldukça düşük, gelmesi sürpriz olacak sıralamalar yazılır. Fazla yazmamaya dikkat et. Sonrasında normal sıralamanın civarlarında fazlaca bölüm yaz. En sona da gelmesi neredeyse kesin olan yüksek sıralamalardan yaz ki açıkta kalmayasın.

Teşekkür ederim hocam iyi sosyaller.

Geri
Yukarı