YKS'ye evde hazırlanılabilir mi?

Kütüphane dershaneden iyidir ama iş tamamen psikolojiye bakıyor. Full yalnız olacaksınız eğer arkadaşınız yoksa ki böyle bir seneden sonra zor olabilir.

TYT'de 70 civarı yapmıştım. AYT rezalet durumdaydı. Ağustos sonu başladım çalışmaya TYT'yi 3.5 ayda tekrar edeyim diye. Çalışmamın ortalarını geçtikten sonra ailem covid oldu ve çok ağır atlattılar. 1 aya yakın ders çalışamadım evin yükü ve bazı şeyler benim üzerime kaldı. Döndüğümde psikolojik ve fiziksel bazda çok yorgundum. Çalıştığım çoğu şeyi unuttum ve bu yüzden bir daha başladım bu 3.5 aylık sürece ocak ayının başında. Mart civarında TYT çalışmam bitmişti ancak AYT'ye çalışacak psikoloji kalmamıştı. Zar zor eziyet gibi olsa da AYT çalıştım ve verimli geçmedi hiç. TYT netlerim 105-110 arası şu an ancak AYT netlerim düşük. Normal bir senede bu kadar çalışma ile derece yapabileceğime eminim o yüzden içimden bir yan bir defa daha mezuna kalmak istiyor.

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Siz yine bu ortamda güzel işler çıkartmışsınız. Sizin aksinize benim de TYT vasat. AYT yine ortalama. O da sadece matematikten geliyor. AYT ortalama 33-37, TYT 50-60 arasında değişiyor.

Bu tempoyu bozmadan bir sonraki seneye döksem iki tarafın netleri dereceye yakın artar mı? 4-5 basamaklı bir sıralamaya girmek isterim açıkçası.

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Siz yine bu ortamda güzel işler çıkartmışsınız. Sizin aksinize benim de TYT vasat. AYT yine ortalama. O da sadece matematikten geliyor. AYT ortalama 33-37, TYT 50-60 arasında değişiyor.

Bu tempoyu bozmadan bir sonraki seneye döksem iki tarafın netleri dereceye yakın artar mı? 4-5 basamaklı bir sıralamaya girmek isterim açıkçası.
Sıkı bir çalışma ile rahat bir şekilde görürsünüz. Benim kötü yanım şansımdı bu sene. Dershaneleri açmazlar diye yazılmadım ki resmi olarak açılmadı ama çoğu işletme su altından öğrencileri getirdiler ki bizzat arkadaşlarım gitti yasaklar varken. Bir hayal kırıklığı oldu bundan dolayı ancak sonra Türkiye'de yaşadığımı fark ettim normal geldi. Ancak demek istediğim sıkı çalışmayı kaldırabileceğinizi düşünüyorsanız böyle bir beklentiye girin.

Sıkı bir çalışma ile rahat bir şekilde görürsünüz. Benim kötü yanım şansımdı bu sene. Dershaneleri açmazlar diye yazılmadım ki resmi olarak açılmadı ama çoğu işletme su altından öğrencileri getirdiler ki bizzat arkadaşlarım gitti yasaklar varken. Bir hayal kırıklığı oldu bundan dolayı ancak sonra Türkiye'de yaşadığımı fark ettim normal geldi. Ancak demek istediğim sıkı çalışmayı kaldırabileceğinizi düşünüyorsanız böyle bir beklentiye girin.

Hocam, dönem içinde çok sıkı çalışmadım. Dershaneye güvendim sadece. Dershane de zaten 3 ay kaynadı.

5 ay filan gidebildim. Fen dışında bir katkısı olmadı. Soru çözümleri tek avantajıydı. İstediğim vakit soru sorabiliyordum.

Bu sene içinde temeli de attım. Ama mezuna kalırsam salabilirim. Kalmama isteğimden birisi de bu salma korkusu. Yoksa ben de daha iyisini yapmak isterim. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Ben mezunum, kesinlikle artacağından emin olabilirsiniz, ama fen kısmı bitirecek beni.

Hocam, dönem içinde çok sıkı çalışmadım. Dershaneye güvendim sadece. Dershane de zaten 3 ay kaynadı.

5 ay falan gidebildim. Fen dışında bir katkısı olmadı. Soru çözümleri tek avantajıydı. İstediğim vakit soru sorabiliyordum.

Bu sene içinde temeli de attım. Ama mezuna kalırsam salabilirim. Kalmama isteğimden birisi de bu salma korkusu. Yoksa ben de daha iyisini yapmak isterim. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Hocam merak etmeyin, annenizin ve babanızın verdiği emeği görünce otomatik olarak çalışıyorsunuz.

En azından deneme sonuçlarımı artık ben görürüm. Her cuma gecesi artık kemerini çıkaramaz 😆
O kadar kasmayın. Olmuyorsa kafa patlatmaya gerek yok. Sınav planındansa gelecek planınız olsun ki ona göre hareket edin.

O kadar kasmayın. Olmuyorsa kafa patlatmaya gerek yok. Sınav planındansa gelecek planınız olsun ki ona göre hareket edin.

Yok oluyor hocam. Ama zaman istiyor. Mesela AYT matematik çok hızlı yükseldi. Fene pek bakmadım.

TYT'de niyeyse artmıyor. Sosyale başladım 4 gün önce. Tarih ve coğrafya bitti. Felsefe ve din de bitince branş denemelerine geçeceğim. 15 sosyal yapsam 70 nete kadar yolum var. Bir de biyolojiye baksam yeterli oluyor. 10 günde halledebilecek miyim acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı