YKS'ye girmesem ne olur?

Para sorun değilse gir bence. Bende mezuna kaldım 2. girişimde tm de yapıp tmden yönetim bilişim sistemlerine yerleştim. Ama paraya ihtiyacın varsa ve moralin kötü olduğu için yapamayacağına inanıyorsan çalışabildiğin ve moralinin düzgün olduğu bir sene girmek daha iyi olur.

Yazar Vavien çok güzel tavsiyeler ve bilgiler vermiş. Bununla beraber bence de bu yıl girmemeniz daha iyi olacaktır. Onun yerine bebek adımlarıyla çalışmaya başlayın, sizin için daha iyi olacaktır.

Öncelikle bu sene mezun senem, geçen sene tm bölümünden 300 bin sıralamam vardı. İstediğim bölüme yerleşemediğim için tekrar girmek istedim.
Bu sene bazı sıkıntılardan dolayı dershaneyi bırakma kararı aldım ve evde de ders çalışamadım çünkü ailemin evinde ınternet altyapısı yok.
annem hasta, 2 aydır geçici olarak yürüyemiyor, tüm gün onunla ilgilenmem gerekiyor. Bu sabah da maalesef yoğun bakıma kaldırıldı. Moral olarak sınavı kaldıracak durumda değilim.
Bu sene de yerleşemezsem diploma notumun gideceğinin farkındayım ama malum durumdan dolayı sınava girmek istemiyorum.
Bu sene sınava girmezsem ne olur? Diploma notum tamamen gider mi?
Askerlik durumu ne olacak?
Biraz bilgilendirir misiniz?

Hocam geçmiş olsun.

Yazar Vavien çok güzel tavsiyeler ve bilgiler vermiş. Bununla beraber bence de bu yıl girmemeniz daha iyi olacaktır. Onun yerine bebek adımlarıyla çalışmaya başlayın, sizin için daha iyi olacaktır.
Teşekkür ederim, kayıt oldum ama sadece tecrübe olsun diye giriyorum. Moral falan kalmadı bu günlerde. İleriye bakacağım artık.
Hocam geçmiş olsun.
Sağ olun 😔

Geri
Yukarı