YKS'ye günde 4-5 saat çalışma ile ilk 100 bine girilir mi?

ALPHA_WOLF

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum. Staj yapıyorum, bilgi işlem bölümünde staj yaptığım için boş zamanım çok fazla oluyor ve önümde bilgisayar, internet var. Kapasitem ve stajda işe yapmam gereği ders çalışma sürelerini uzattım. Mesela 1 saatte bitecek dersi 1.5 saat gibi yazdım. Ekstra zamanım olursa elbet değerlendireceğim, ders çalışma takvimini de alta bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (18).png
    Ekran Görüntüsü (18).png
    150,7 KB · Görüntüleme: 71
Çalışmanızın verimine göre değişir, verimli 2 saat çalışma verimsiz 6 saat çalışmadan iyidir.
Saat önemli değil verim önemli.

Sanırım sayısal bölümden girmek istiyorsunuz, eğer 4-5 saatin içinde yarım saat mola verip 2 saatini instagrama dalarak derse odaklanmayıp verimsiz çalışıyorsanız plan yapmıyorsanız analiz yapmıyorsanız kazanamazsınız. Bol tekrar da önemli.

Arkadaşlar, meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum. Staj yapıyorum, bilgi işlem bölümünde staj yaptığım için boş zamanım çok fazla oluyor ve önümde bilgisayar, internet var. Kapasitem ve stajda işe yapmam gereği ders çalışma sürelerini uzattım. Mesela 1 saatte bitecek dersi 1.5 saat gibi yazdım. Ekstra zamanım olursa elbet değerlendireceğim, ders çalışma takvimini de alta bırakıyorum.

1700932167651.png

Bu benim çalışma programım. Kendimi bir zaman içerisine kısıtlamadım daha esnek bıraktım. Açıkçası öyle dakikası dakikasına program yapınca çok da uyamıyorsun. Bence süreyi bir dersin konusu bitene kadar + soru çözüm bitene kadar yap yeter. Ben öyleyim.

Sanırım sayısal bölümden girmek istiyorsunuz, eğer 4-5 saatin içinde yarım saat mola verip 2 saatini Instagram'a dalarak derse odaklanmayıp verimsiz çalışıyorsanız plan yapmıyorsanız analiz yapmıyorsanız kazanamazsınız. Bol tekrar da önemli.

Katılıyorum. Beynini gereksiz görüntülerle ve bilgilerle dolduran kısa videolardan uzak dur. Bir kere izlediğimde tüm gün verimim düşüyor.

Sanırım sayısal bölümden girmek istiyorsunuz, eğer 4-5 saatin içinde yarım saat mola verip 2 saatini Instagram'a dalarak derse odaklanmayıp verimsiz çalışıyorsanız plan yapmıyorsanız analiz yapmıyorsanız kazanamazsınız. Bol tekrar da önemli.

Hocam en büyük sorunum bu idi Barış Özcan'ın taktiği vardı beynime bir nevi tıp oyunu oynuyor ve sanki rekabet ediyor gibi asla telefona bakmıyorum sanırım işe yarıyor

Eki Görüntüle 2030563

Bu benim çalışma programım. Kendimi bir zaman içerisine kısıtlamadım daha esnek bıraktım. Açıkçası öyle dakikası dakikasına program yapınca çok da uyamıyorsun. Bence süreyi bir dersin konusu bitene kadar + soru çözüm bitene kadar yap yeter. Ben öyleyim.

Katılıyorum. Beynini gereksiz görüntülerle ve bilgilerle dolduran kısa videolardan uzak dur. Bir kere izlediğimde tüm gün verimim düşüyor.

Kesinlikle sorun bu bence beynime bir oyun oynamam lazım alışana kadar

Çalışmanızın verimine göre değişir, verimli 2 saat çalışma verimsiz 6 saat çalışmadan iyidir.
Saat önemli değil verim önemli.

Hocam Mtok bilgisayar mühendisliği istiyorum Marmara üniversitesinde geçen sene en son 400 puandan almış 112 Kdan almış

Bende merak ediyorum. Konu sahibi sorumuzu cevaplarsa mutlu olurum.

Verimli nasıl çalışılır?

Tabii ki hocam buyurun

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı