YKS'ye hazırlanırken oyun oynanır mı?

Ben de Yks'nin sayısal bölümüne hazırlanıyorum. Yazın AYT TYT matematik ve fen bitti. Rahat rahat oynuyorum :) oyna kardeşim ileride zaten asla bu kadar zamanın olmayacak.

Günü 3 parçaya bölmeniz gerekiyor, 8 saat uyku, 8 saat ders, 8 saat diğer işler, diğer işler kısmında spor olabilir, oyun olabilir, dizi olabilir, fakat bu 8 saat dışında aklında oyun veya dizi kalıyorsa o zaman oyunları oynamaman gerekiyor.

Günü 3 parçaya bölmeniz gerekiyor, 8 saat uyku, 8 saat ders, 8 saat diğer işler, diğer işler kısmında spor olabilir, oyun olabilir, dizi olabilir, fakat bu 8 saat dışında aklında oyun veya dizi kalıyorsa o zaman oyunları oynamaman gerekiyor.

Diğer zamanlarda aklımda oyun, dizi kalmıyor. Ancak oyun oynadıktan sonra paragraf sorularına dikkatimi veremiyorum. Zihnimi yoruyor. Bunu denedim. Oynamadığım günün sabahında çözdüğüm testler ile oynadığım günü sabahında çözdüğüm testler arasında doğru farkı var. Ve bunlar basit hatalar oluyor.

Şöyle söyleyeyim, Twitch'te yayın izlemek veya Netflix'te dizi izlemenin oyun oynamaktan farkı yok. İkisinde de ders çalışmadan kafanı boşaltmaya çalışıyorsun. Eğer günde 2-3 saat dizi, video, yayın izliyorsanız. Bu zaman içine oyun oynamayı da sıkıştırabilirsiniz.

Tabi böyle League of Legends gibi rekabetçi ve online oyunlar tavsiye etmiyorum. Hırslanıp süreyi kaçırma ihtimaliniz çok fazla. Onun yerine Doom Eternal, Red Dead Redemption 2 gibi istediğiniz an kapatabileceğiniz stres atmalık oyunlar oynayın.

Ama en iyisi boş sürenizde kitap okumaktır, hem kafanızı dağıtır hem Türkçe'de paragraf sorularında öne geçmenizi sağlar.

Şunu da belirteyim, bunlar benim şahsi fikrimdir. Kişiden kişiye bu durum değişir. Bir dizi benim aklımda ne kadar kalıyorsa oyun da aynı şekilde kalıyor. Sizde oyun daha bağımlılık yapıcı bir şey ise bunu bilemem.

Şöyle söyleyeyim, Twitch'te yayın izlemek veya Netflix'te dizi izlemenin oyun oynamaktan farkı yok. İkisinde de ders çalışmadan kafanı boşaltmaya çalışıyorsun. Eğer günde 2-3 saat dizi, video, yayın izliyorsanız. Bu zaman içine oyun oynamayı da sıkıştırabilirsiniz.

Tabi böyle League of Legends gibi rekabetçi ve Online oyunlar tavsiye etmiyorum. Hırslanıp süreyi kaçırma ihtimaliniz çok fazla. Onun yerine Doom Eternal, Red Dead Redemption 2 gibi istediğiniz an kapatabileceğiniz stres atmalık oyunlar oynayın.

Ama en iyisi boş sürenizde kitap okumaktır, hem kafanızı dağıtır hem türkçede paragraf sorularında öne geçmenizi sağlar.

Şunu da belirteyim, bunlar benim şahsi fikrimdir. Kişiden kişiye bu durum değişir. Bir dizi benim aklımda ne kadar kalıyorsa oyun da aynı şekilde kalıyor. Sizde oyun daha bağımlılık yapıcı bir şey ise bunu bilemem.

Bağımlılık yapıcı düzeyde değil. Oynamış olduğum oyun zaten Battlefield 1942 yani rekabetçi değil. Ben miyopum ve gözlük takmam gerekiyor. Ancak oyun oynarken ve gün içinde gözlük(dinlendirici) takmıyorum. Acaba sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Sanırım bunu denemem gerek.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı