YKS'ye nasıl başlamalıyım?

reddline

Hectopat
Makaleler
18
Selamlar herkese. Öncelikle 2 ay önce kıl dönmesi açık ameliyat yöntemi ile ameliyat oldum. Bu ameliyatın en kötü taraflarında 3-4 ay pansuman yapıyorsunuz. Tam oturmak biraz uzun sürüyor. Konumuz bu değil lâkin benim size sormak istediğim derslere nasıl başlayacağım. Öncelikle 12. sınıf öğrencisiyim. 9-10'da derslerim iyiydi. Yazın tüm planlamaları yapmıştım lâkin ameliyat çıkınca tüm planlarım alt üst oldu. 2 ay geçti yara kapanmadığı için daha yeni yeni oturmaya başladım. Fazla da oturamiyorum 40-50 dakika anca oturabiliyorum. Çok terleyince yaranın açılma ihtimali de oluyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Son senem okullar açılacak. TYT'yi tekrar edemedim ve bitiremedim. Buraya kadar okuyup fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. İçimde ders yapacak istek çok ama nereden başlayacağımı düşününce kafam çok karışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hiç dert etme YKS'yi böyle planlı bir şekilde her gün istikrarlı çalışırsan Ocakta bitirirsin.Sen herhalde bu oturma problemini çok çalışamayacağım diye sıkıntı haline getiriyorsun ama.40-50 dakika çalışıp 10-15dk ara verirsen ve bu periyodu her gün yaparsan sıkıntı olmaz.
Özellikle Tyt'nin Biyoloji ve Kimyasını çok kısa zaman içerisinde bitirirsin eğer o derslerde iyiysen

Hocam hiç dert etme YKS'yi böyle planlı bir şekilde her gün istikrarlı çalışırsan Ocakta bitirirsin.Sen herhalde bu oturma problemini çok çalışamayacağım diye sıkıntı haline getiriyorsun ama.40-50 dakika çalışıp 10-15dk ara verirsen ve bu periyodu her gün yaparsan sıkıntı olmaz.
Özellikle Tyt'nin Biyoloji ve Kimyasını çok kısa zaman içerisinde bitirirsin eğer o derslerde iyiysen.
Derslerim iyi ama uzun zamandir ders çalışmıyorum. Uzun süreli oturmada ağrı olabiliyor. Sizin de fikirlerinizi almak istedim. Okul açılınca da sizce rehberlik servisine gideyim mi ?

Rehberlik hocaları YGS kafasından çıkamamışlar, tavsiye etmiyorum faydadan çok zararları olur. 9-10'da derslerinizin iyi olması eğer tekrar etmediyseniz bir anlam ifade etmiyor, konuların çoğunu unutunuz büyük ihtimalle. Önce matematik'te temel kavramlardan başlayın, daha süreniz var ezbere dayalı derslere sonra başlasanız da olur, ben 12.sınıf olsaydım bu dönemde matematik, geometri, paragraf kasardım.

Rehberlik hocaları YGS kafasından çıkamamışlar, tavsiye etmiyorum faydadan çok zararları olur. 9-10'da derslerinizin iyi olması eğer tekrar etmediyseniz bir anlam ifade etmiyor, konuların çoğunu unutunuz büyük ihtimalle. Önce matematik'te temel kavramlardan başlayın, daha süreniz var ezbere dayalı derslere sonra başlasanız da olur, ben 12.sınıf olsaydım bu dönemde matematik, geometri, paragraf kasardım.
İyi derken yani çalışsam tekrar etsem aklıma geleceği anlamda. 9-10 defterlerim duruyor aldığım notlar.

Geri
Yukarı